Київ заполонили метелики

У столиці з’явилась велика кількість метеликів сімейства німфалід – сонцевиків чорно-рудих. Про це пишуть користувачі соцмереж, передає Українська правда.

За їхніми словами, вони помічають цих метеликів у різних районах Києва у великих кількостях.

Причину такої великої кількості метеликів пояснив член-кореспондент НАН України, професор, доктор біологічних наук, завідувач відділу ентомології Інституту зоології НАН України от зазначення НАН України і Інституту зоологіїВалерій Корнєєв у Facebook.

«Сонцевик чорно-рудий — так зветься метелик, який у масі з’явився сьогодні — має гусінь, що живиться на найрізноманітніших листяних деревах, переважно на вербах і тополях. Минулий рік був для нього особливо сприятливий, і дорослі метелики минулого року були також численні. Весна цьогоріч була «моментальною», то ж і метелики, що дожили до весни у хованках, відклали яйця практично одночасно, у перший же сприятливий день», — написав він.

 

 

За його словами, усі гусениці (яких було ще більше, ніж торік), швидко розвинулися за травень, залялькувалися також майже у той самий час.

«Лялечка розвивалася трохи більше тижня, поки всередині неї сформувалися крильця й ніжки, і щойно вночі пройшов добрячий дощ, усі лялечки луснули, і вранці сьогодні дружно повиходили імаго, тобто, дорослі метелики. Загалом же в Европі — і аж до Центральної Азії — а може, й далі, — мої колеги — ентомологи спостерігають КАТАСТРОФІЧНЕ ПАДІННЯ чисельності більшості видів метеликів: навіть в Ірпені під Києвом ви більше не побачите більшості відносно звичайних видів», — зазначив Валерій Корнєєв.

Причиною скорочення ареалів їх проживання та кількості метеликів стали непрогнозовані природні умови та вплив людини — зокрема, використання отрутохімікатів, розорювання та випалювання трави.

«Вони незворотньо скорочують свої ареали та гинуть. Наш герой — сонцевик чорно-рудий — стійкіший, легко мігрує і всюди знаходить їжу, тому й спалах чисельності дав такий, що його помітили геть усі!», — пояснив ентомолог.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

Київ заполонили метелики