Четверг, Октябрь 18, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Це катастрофа: у Криму не залишилося прісної води

З того часу, як Україна у 2014 році перекрила водопостачання для окупованого Криму по Північнокримському каналу, путінські окупанти вже витратили весь водний ресурс півострова. Про це заявив кримський економіст, переселенець, експерт благодійного фонду «Майдан закордонних справ» Юрій Смілянський, передає портал «Знай.ua» .

За словами Смілянського, дії окупантів на території Криму прискорили наростання негативних результатів їх присутності та відсутності дніпровської води.

«Для точкового одномоментного вирішення питань, як це і прийнято в Росії (не особливо хто замислюється про перспективу), почалася викачка прісної води з існуючих водосховищ і перекидання їх на північ Криму для вирішення труднощів, що виникли. А також почалося хижацьке використання підземних прісних горизонтів. Але вже сьогодні можна говорити, що ресурс вичерпаний», — підкреслив Смілянський.

Також експерт зазначає, що окупанти змушені самі визнавати те, що, наприклад, на півночі Криму підземні прісні горизонти води все більше і більше мінералізуються.

«Тобто фактично прісної води під землею, яку можна нормально використовувати тільки в побутових потребах, там вже не залишилося. І вже упродовж минулого та цього року надходить інформація про те, що в Армянську, Красноперекопську, Керчі та в інших населених пунктах півночі Криму з крана тече незрозуміла кольорова рідина або ж солона вода, і часто випадають водорості. Прісні горизонти заміщуються солоною водою, відповідно води вже не вистачає і на побутові потреби, не кажучи про агробізнес», — пише Смілянський.

При цьому він підкреслює, що вирішення цієї проблеми в цілому без дніпровської води в Криму немає.

Як повідомляв портал «Знай.uа» російська співачка Лоліта Мілявська, якій в 2017 році на три роки заборонили в’їзд в Україну, в черговий раз прибула до анексованого Криму, де заспівала пісню українською мовою. Відповідне відео, зняте в готелі в Ялті, Лоліта виклала у своєму Instagram. Для епатажного вчинку скандальна співачка обрала хіт української групи «Океан Ельзи» «Друг». Так, відповідно опису до короткого відео, Мілявська провела «репетицію»

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB