Вторник, 13 апреля, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Депутати Європарламенту зробили гучну заяву, щодо нападу Росії на кораблі

97 депутатів Європейського парламенту закликали Раду ЄС та Європейську Раду запровадити додаткові санкції проти Росії через напад на українські кораблі біля Керченської протоки.

Європарламентарі звернулися з таким відкритим листом до Високого Представника ЄС із закордонних справ і безпеки Федеріки Могеріні та глав держав і урядів країн ЄС.

У зверненні членів Європарламенту мовиться, що 25 листопада російський корабель з використанням сили завадив трьом українським військовим кораблям пройти через Керченську протоку. Кораблі та екіпажі були захоплені, а двох членів екіпажу взяли під варту в Росії на 60 днів.

«Цей інцидент не поодинокий і стоїть на вершині незаконної анексії Криму, триваючої фінансової та військової підтримки бойових дій в Донецьку та Луганську, а також підтримки і визнання незаконних виборів, що проводилися в цих районах, та спорудження мосту через Керченську протоку», — йдеться у листі.

«Агресія Путіна не може залишатися без відповіді. Ми, члени Європейського парламенту, які підписали листа, закликаємо верховного представника Могеріні та всіх лідерів європейських урядів накласти цільові санкції проти Росії. Європа не може самоусунутися, поки президент Путін повільно, але неухильно змінює основи заснованого на правилах міжнародного порядку»,

Нагадаю, що 10 грудня у Брюсселі (можливо у Люксембурзі) відбудеться засідання Ради міністрів закордонних справ країн ЄС. Сподіватимемось, що міністри дослухаються до вимог Євродепутатів.

Rostyslav Demchuk

Loading...