Четверг, Ноябрь 15, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Гігант Європейської політики готовий вирвати Сенцова з лап Путіна

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що засудженого в РФ українського режисера Олега Сенцова повинні помилувати, і готовий особисто подати відповідне прохання. Про це він сказав після зустрічі з російським омбудсменом Тетяною Москалькова, передає портал «Знай.ua» .

«Я вважаю, що Сенцов повинен бути звільнений з гуманітарних причин. Він може бути помилуваний. Якщо необхідно прохання про його помилування, я охоче його подам на основі Європейської конвенції з прав людини», — сказав Ягланд.У свою чергу російський омбудсмен Тетяна Москалькова заявила, що сам Сенцов не звертався до неї з проханням про помилування.

«Особисто до мене він (Сенцов) не звертався з конкретним клопотанням, і у мене не було всього пакета юридичних документів, щоб в повній мірі оцінити цю ситуацію», — сказала вона журналістам.

Варто відзначити, що Наталя Каплан, сестра українського режисера Олега Сенцова, засудженого в Росії до 20 років тюремного ув’язнення, записала відеозвернення, де закликала українців спільними силами домогтися того, щоб політичних в’язнів звільнили швидше, а саме підписати петицію.

Відповідний відеоролик з’явився на Youtube. На даний момент електронний документ підписали 83 тисячі людей, а це вже хороший результат спільних зусиль. Із закликом звільнити Олега Сенцова вже виступили такі діячі мистецтва як Володимир Познер, Андрій Звягінцев, Олександр Сокуров і Чулпан Хаматова. Повний текст їх заяви та список підписантів можна подивитись тут.

«Кожного дня його здоров’я стає все гірше і гірше. На даний момент є загроза, що у нього відмовлять нирки. У будь-який момент можуть застосувати примусове годування. Багато хто думає, запитують: «А що я можу зробити»? Насправді звільнити Олега можуть тільки політики, але ви можете підписати петицію зі зверненням до цих політиків», — сказала Каплан.

Крім того раніше права рука кремлівського засідателя Володимира Путіна Дмитро Пєсков відзначився на зустрічі з представниками ЗМІ цинічною заявою. Коли журналісти запитали, чи живий незаконно засуджений на 20 років український режисер Олег Сенцов, прес-секретар російського президента відповів, що «нічого не може сказати з цього приводу».

Таку заяву Пєсков зробив в середу, 20 червня, під час прес-конференції. У нього запитали, чому українським представникам не дозволили вийти з Сенцовим на відеозв’язок: це сталося відразу після того, як російська сторона відмовила у зустрічі з уповноваженим Верховної Ради України Людмилою Денисовою. Пєсков вперто відповів, що не може дати відповідь.

«Не можу вам відповісти, чому відмовили у відеозв’язку. Інформацію про це потрібно отримувати у відповідних органах, у ФСВП, і Москалькова (омбудсмен РФ. — ред.) повинна цією інформацією володіти. Він все-таки ув’язнений, і з кожним ув’язненим ось так встановлювати відеозв’язок неможливо», — заявив Пєсков.

Сенцов не звертатиметься до Путіна про помилування:

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB