Понедельник, Октябрь 22, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

ЄСПЛ визнав Росію відповідальною за дії у Придністров’ї

Європейський суд з прав людини визнав Росію винною в порушенні прав людини у Придністров’ї, референдум за яким має намір провести президент Молдови, зобов’язавши російську владу виплатити двом сім’ям з регіону компенсацію у розмірі 75 тисяч євро. Як передає СЬОГОДНІ, про це проінформували в молдавській правозахисній організації «Promo-LEX», повідомляє Укрінформ.

«Суд зобов’язав Росію виплатити 50 тисяч євро матері Олександра Стоматі, військовослужбовця, якого насильно призвали до лав збройних сил невизнаного Придністров’я і згодом він помер за нез’ясованих обставин», – йдеться у повідомленні правозахисників.

Підкреслюється також, що відповідно до рішення європейської судової інстанції, Росія порушила одну зі статей Європейської конвенції з прав людини – право на життя.

Інший сім’ї з Придністровського регіону, син якої також був призваний в армію, а згодом його знайшли мертвим на березі Дністра, ЄСПЛ зобов’язав Росію виплатити компенсацію у розмірі 22 тисяч євро.

Правозахисники повідомляють також, що відмова від служби в лавах збройних сил невизнаного Придністров’я карається владою регіону штрафом у розмірі 1,7 тисячі євро або тюремним ув’язненням терміном до 2-х років.

Раніше в уряді Молдови заявили, що розробляють план дій щодо виконання резолюції ООН про виведення російських військ з Придністров’я.

«Ми розробляємо внутрішній план дій по виконанню цієї резолюції. На перших порах – це внутрішній план дій. І добре, що він покищо буде внутрішнім, ми повинні добре підготуватися. Але ми точно будемо використовувати платформу ООН для більшого просування та організації різних заходів, відповідно до цієї резолюції», – повідомив міністр закордонних справ і європейської інтеграції (МЗСЄІ) республіки Тудор Ульяновський.

Нагадаємо, Молдова офіційно визнала Росію загрозою нацбезпеці.