Среда, Ноябрь 14, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Євросоюз ощасливив Україну на мільярд євро

Представники України та Європейського Союзу підписали меморандум про взаєморозуміння і кредитну угоду, яка передбачає надання Четвертого траншу для Україні (MFA IV) на суму 1 мільярд євро. Як передає Знай.ua, про це повідомили представники Міністрества фінансів України.

З боку України документи підписали в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова і голова Національного банку Яків Смолій, з боку ЄС — голова Європейської комісії з питань євро і фінансової стабільності Валдіс Домбровскіс.

На підписанні також присутні президент України Петро Порошенко і прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Найближчим часом Міністерство фінансів спільно з Міністерством закордонних справ внесе пропозицію президентові щодо необхідності невідкладного подання на розгляд Верховної Ради проекту Закону про ратифікацію цих міжнародних договорів.

«Хочу висловити вдячність за оперативність та конструктивність Європейської сторони у запровадженні нової програми макрофінансової допомоги ЄС для України», — зазначила Маркарова.

Транші макрофінансової допомоги в рамках цих домовленостей будуть розподілені рівномірно, по €500 млн кожен.

На перший транш сподіваються в Україні вже восени 2018 року після завершення сторонами внутрішньодержавних процедур та підписання та затвердження необхідних документів і виконання нашою сторною умов щодо надання першї фінансової допомоги.

Другий транш Україна чекає навесні наступного року за умови якщо ми вокнаємо домовленості щодо здійснення реформування відповідних секторів реалізації державної політики.