Воскресенье, Сентябрь 23, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Євросоюз зроблять «платним»: як зміниться безвіз для українців

У Європейському Союзі хочуть зробити суворішими правила безвізового в’їзду, а за дозвіл на поїздки доведеться платити. Нові правила подорожей безвізом європейські депутати повинні розглянути сьогодні, 5 липня. Про це повідомляє прес-служба Європарламенту, передає Politeka.

Пропоновані зміни передбачають, що всі, хто хоче відвідати країни ЄС, зможуть проходити перевірку ще до прибуття, користуючись Європейською системою авторизації та інформації щодо подорожі (ETIAS).

Такі нововведення можуть запровадити вже у 2021 році. При цьому перевірка не повинна складати труднощів для постійних мандрівників.

«Це буде простий процес… просто онлайн-перевірка, яку вони зможуть пройти перед поїздкою до ЄС», – заявила євродепутат від Угорщини Кінґа Ґаль.

Тож, якщо зміни запрацюють, то громадяни країн, які можуть подорожувати до ЄС без оформлення віз, перед подорожжю повинні будуть заповнити спеціальну електронну форму.

Серед пунктів заявки будуть запитання щодо кримінальних справ у минулому або відвідування заявниками зон конфлікту.

Так представники влади ЄС визначать, чи може хтось з мандрівників представляти загрозу до прибуття в Євросоюз. За наявності таких підозр у в’їзді можуть відмовити.

Зазначається, що така «авторизація» коштуватиме 7 євро. А сам дозвіл на в’їзд діятиме три роки, тож заявку не потрібно буде подавати перед кожною поїздкою та платити збір. Авторизація буде безкоштовною для людей віком до 18 років та старшими 70 років.

Нововведення аргументують тим, що наразі бракує інформації про людей з країн, які не потребують візи під час подорожі до ЄС. Їх перевіряють лише на шенгенському кордоні. Рішення дозволити або заборонити в’їзд схвалюють прикордонники.

Нагадаємо, 29 червня, набула чинності угода між Україною та Антигуа і Барбуда про скасування візових вимог. Варто відзначити, що дане рішення стало дуже доречним в розпал відпусток.

Тепер українці можуть без оформлення візи відвідувати цю острівну державу терміном до 90 днів протягом 180 днів, про що повідомили у Департаменті консульської служби МЗС.

Німецька компанія будує в Коломиї завод на 1500 робочих місць, який буде виготовляти кабельно-провідникову продукцію для Audi, Volkswagen та Porsche

У Коломиї Івано-Франківської області німецька компанія LEONI будує другу чергу заводу з виробництва кабельно-провідникової продукціїї, – повідомляє Ukraine Now з посиланням на прес-службу будівельної компанії Kesz UA Holding, пише АНТИКОР

Першу чергу заводу Leoni на 800 робочих місць відкрили у Коломиї 29 вересня минулого року. Вона займає площу у 6500 м² .

Обсяг інвестицій у першу чергу склав – 20 мільйонів євро.  Середня зарплата на підприємстві – 9000 грн.

Будівництво другої черги розпочалось цього року.  Друга черга заводу має площу 10 000 м² та створить додатково 1500 робочих місць.

До 2020 року підприємство планує розширитися до 40 000 м², та створити ще 5000 робочих місць.

Виготовлені на заводі LEONI в Україні кабельні мережі постачають на заводи Польщі, Словаччини, Угорщини, Чеської Республіки, Німеччини, Іспанії, Португалії, Італії, Бельгії, Великобританії, США, Австрії, де комплектують автомобілі світових брендів «Опель», «Порше», «Фольксваґен», «Ауді» та «Ламборґіні».

   

«Одна на двух»: журналисты раскопали криминальные подробности об Ани Лорак

Журналисты выяснили пикантные подробности о романе Ани Лорак, криминале в ее жизни и ждут ли украинскую певицу-«перебежчицу» в родных Черновцах, пишет АНТИКОР

В сюжете «Украинских сенсаций» рассказывается, как украинская звезда Ани Лорак умудряется выступать на две враждующие страны. Ее выступления для «братского народа» ставят ее в положение изгнанницы на родной земле: передвигаться приходится в тонированном внедорожнике, а интервью все чаще она дает не своим, а иностранным журналистам.

Журналисты выяснили, почему отец Каролины отрекся от дочери, а ее мать скрывается от прессы. При этом отмечается, что за отмывание армейских денег в Украине родной брат Лорак угодил в еоррупционный скандал

Такого Россия не ожидала: корабли ВМС Украины прошли Керченский пролив

Корабли «Донбасс» и «Корец» несколько минут назад прошли Крымский мост, Керченский пролив.  Об этом сообщил источник InfoResist в оборонном ведомстве, пишет АНТИКОР

«Россияне такого от нас не ожидали, но мы действуем в рамках Договора о сотрудничестве в использовании Азовского моря и Керченского пролива», — сообщил источник.

По нашим данным Россия устроила ряд провокаций на пути следования кораблей ВМС. Так были зафиксированы провокационные пролеты истребителей Су-30 и вертолетов.

Постоянно сопровождали наши корабли три судна РФ. После прохождения Керченского пролива за «Донбассом» проследовал один корабль оккупанта.

Источник добавил, что «россияне не думали, что мы пойдем так далеко и пересечем пролив. Для них это было неожиданностью».