Суббота, 19 сентября, 2020
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Москва намагається залякати Київ технікою на кордоні – експерт

Концентрація Росією уздовж кордону з Україною величезної кількості військової техніки і 26 батальйонних тактичних груп є актом залякування Києва, а широкомасштабний наступ з боку РФ на українську територію малоймовірно. Про це в коментарі сайту «Сегодня» розповів військовий експерт Олег Стариков.

«Якісь широкомасштабні наступальні операції РФ проти України малоймовірні. Зараз росіяни готуються до того, щоб після виборів в 2019 році привести до влади в Україні» своїх людей «, але вони глибоко помиляються. Бо, хто б не прийшов у нас до влади, що б не говорили українські політики в передвиборних обіцянках, ніякого повороту курсу країни на 180 градусів, як це було при «ростовському сімействі», не буде. Ніхто цього робити не буде, тому що стратегічний напрямок до ЄС Україна вже вибрала. Якщо ще ведуться дискусії у деяких політсил, чи вступати країні в НАТО, чи ні, то це окреме питання. Але у напрямку до ЄС рух України однозначно», – пояснив він.

Як підтвердив експерт, Росія дійсно оточила Україну з усіх боків своїми базами, крім сусідньої Білорусі, і завдяки домовленостям між президентом України Петром Порошенко і білоруським главою держави Олександром Лукашенком, досягнутим у Гомелі, ніяких провокацій РФ на українсько-білоруському кордоні не передбачається.

«Тому ми там свої війська практично не тримаємо, а ось по північному сходу, по прикордонному колу, яке є у нас, триває зосередження наших сил. Росіяни ж на своїй території біля кордону України оточують нас з усіх боків і нарощують інфраструктуру, тому що знають: Україна все одно вступить в НАТО, на українській території будуть солдати Альянсу. Для цього вони вже зараз будують свою військову інфраструктуру. Так, розмістили свою 20-ту армію з півночі зі штабом у Воронежі і загальновійськову армію зі штабом в Каменськ-Шахтинський Ростовської області РФ. Вони туди перекинули свою техніку, яка, до речі, є «мотлохом». Якщо говорити про розміщення двох корпусів, то це може становити по 40 тис. солдат у кожному з них. Але зараз там особового складу мало, триває накопичення техніки, тому що у РФ в Сухопутних військах лише 250 тисяч осіб, а туди треба гнати 80 тис. Так, їх зараз мобілізують, закликають, але набрати людей, навчити і зробити бойове злагодження для них дуже важко і дуже довго. Ніяких агресивних намірів у РФ немає, вони зараз нас лякають», – пояснив він.

Як додав Стариков, тим часом Україна має чим відповісти в разі військової агресії РФ. Наприклад, ті ж самі протитанкові ракети Javelin.

«Так, 210 ракет Javelin це – 210 цілей того «мотлоху», який росіяни підігнали до кордону з Україною. У нас також є «Корсари», «Стугни» тощо. Тому в нас досить сил і засобів, щоб стримати сили і засоби РФ», – підсумував військовий експерт.

Як повідомлялося, Росія розгорнула біля кордонів з Україною величезне військо. Переважні сили зосереджені на Донецькому напрямку, а на другому місці північно-східна частина кордону – під загрозою Сумська та Чернігівська області.

Раніше міністр оборони Степан Полторак сказав, що в разі агресії РФ резервісти прибудуть в армію за лічені години. Також він зазначив, що протягом останніх чотирьох років Україні вдалося створити потужний запас мобілізаційного ресурсу чисельністю в 200 тисяч резервістів.

У свою чергу начальник Генерального штабу Віктор Муженко також зазначав днями, що загроза російського вторгнення сьогодні найвища з 2014 року. Супутникові знімки доводять, що Росія нарощує військову присутність на кордоні з Україною, зазначив він. За його даними, з середини вересня більш ніж в два рази збільшилася кількість танків на відстані 18 км від кордону.

Дмитро Дубенський, «Сегодня«

Loading...