Пятница, 14 августа, 2020
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Можуть бути несподіванки: чого варто чекати від зустрічі Зеленського і Трампа

Дата зустрічі президента України Володимира Зеленського і глави США Дональда Трампа залежатиме від графіків двох керівників і часу проведення переговорів у «нормандському форматі». Про це в коментарі сайту «Сьогодні» розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

Крім того, на це може вплинути і те, що серпень – це період відпусток.

«Наш посол в США Валерій Чалий сказав, що ця зустріч можлива навіть наприкінці серпня. Але це була неофіційна заява. Візит узгоджується. Це завжди непроста історія, тому що треба зістикувати графіки двох керівників. Тут більшою мірою президент буде підлаштовуватися по графік Трампа. Це занадто важлива зустріч, щоб тут якісь свої умови ставити. Потрібно знайти вікно у Трампа. Крім того, треба розуміти, що серпень – час відпусток. Я думаю, з точки зору відпусток і графіка Трампа і буде організовуватися ця зустріч. Це або кінець серпня, якщо встигнуть, або початок осені. Також варто звернути увагу на те, що готується зустріч в «нормандському форматі» на вищому рівні. І тут треба зістикувати. Тут ще питання – яку зустріч провести раніше. Це теж зараз узгоджується. В принципі, логічніше було б спочатку з Трампом, але це моя суб’єктивна точка зору. Думаю, воно так і планується», – говорить Фесенко.

Як вважає політолог, від цієї зустрічі варто чекати сюрпризів, враховуючи неординарність особистостей Зеленського і Трампа.

«Щодо зовнішньої політики у Зеленського немає принципово нових поглядів. Але це Зеленський і це Трамп. Тут можуть бути несподіванки, чисто особистісні. До того ж навіть на зустрічі з Макроном Зеленський порушував якісь глобальні теми, наприклад кліматичну, що стало повною несподіванкою для Макрона. Зеленський схильний до нестандартних ходів. Може, у них є якась заготовка і для Трампа. І там, думаю, буде якась неформальна частина розмови. Дуже вони своєрідні. І, я думаю, у Трампа великий інтерес до Зеленського», – продовжує експерт.

Loading...