Пятница, Ноябрь 16, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

НАТО чекає Україну: Столтенберг послав чіткий сигнал Путіну

Росія не має права втручатися в питання вступу України і Грузії в НАТО. Про це заявив в інтерв’ю Deutsche Welle генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, передает портал «Знай.ua»

«Ми підтримуємо їхнє прагнення до трансатлантичної інтеграції, ми співпрацюємо з Грузією і надаємо їй допомогу в проведенні реформ, ми підтримують також Україну. Питання про членство в НАТО цих двох країн будуть вирішувати лише вони самі разом з 29 членами Альянсу. Ніхто крім них не може втручатися в цей процес або його заблокувати. Росія не має права вирішувати, що повинні робити її сусіди «, — сказав Столтенберг.

Генсек Альянсу заяви про недопустимість того, що Росія намагається диктувати свою волю сусіднім державам.

«Я родом з Норвегії, невеликої держави, що межує з Росією. Те, що такі великі держави, як Росія, намагаються відновити сферу свого впливу, вирішуючи, що повинні робити їхні сусіди, абсолютно недопустимо. Питання про членство Грузії та України в НАТО вирішують лише вони і 29 членів Альянсу «, — додав Столтенберг.

Як раніше повідомлялося, генеральний секретар североатлантическими Альянсу Йенс Столтенбер розповів, чи варто Україні розраховувати на перспективу в майбутньому стати членом НАТО.

Так, у четвер, 7 червня, глава Міністерства оборони Степан Полторак зустрівся в штаб-квартирі НАТО з Столтенбергом і задав важливе питання.

Генеральний секретар, в свою чергу, нагадав про принцип відкритих дверей.

«Принцип відкритих дверей — один з основних принципів НАТО є актуальним, як для України, так і для інших країн. Вважаю історичною подією, що в новій будівлі штаб-квартири Альянсу я перший міністр з країн-партнерів, що приймає міністра оборони України Степана Полторака», — заявивши Столтенберг.

Крім того, «Знай.ua» повідомляв про те, Йенс Столтенберг, генеральний секретар НАТО заявив, що на даний момент в перегляді санкцій проти Росії мови бути не може. Про це можна говорити лише після зміни поведінки Москви. Тверду позицію він озвучив на прес-конференції в Брюсселі.

Журналіст попросив прокоментувати главу Альянсу заяву нового прем’єра Італії Джузеппе Конте в перегляді антиросійських санкцій.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB