Среда, 14 апреля, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Переселення українців до Росії: Путін наділив себе новими повноваженнями

Російський президент Володимир Путін підписав закон, який наділяє його правом надавати громадянство «співвітчизникам» з тих держав, в яких відбуваються збройні конфлікти, передає Сьогодні.

Як говориться в пояснювальній записці, нова ініціатива спрощує порядок отримання російського громадянства учасниками державної програми сприяння добровільному переселенню до РФ «співвітчизників, які проживають за кордоном, і членів їх родин».

Крім того, президента РФ наділили правом «визначати категорії іноземців, які мають право на отримання російського громадянства в спрощеному порядку», що, в свою чергу, дозволить прийняти до громадянства в спрощеному порядку людей з «держав зі складною суспільно-політичною і економічною обстановкою, де відбуваються збройні конфлікти або зміна політичного режиму».

Зокрема, новий закон дозволяє російським «співвітчизникам» подавати заяви про громадянство не за місцем реєстрації, а за місцем перебування, що «дозволить стимулювати їх переїзд до Російської Федерації, а також сприяти ефективнішому захисту їх прав», наголошується в документі.

Закон набуде чинності через 90 днів після офіційного опублікування.

Нагадаємо, минулого тижня закон, що надає президенту РФ повноваження визначати категорії іноземних громадян і осіб без громадянства, які мають право на отримання російського громадянства в спрощеному порядку, був ухвалений Радою Федерації Росії.

Крім того, повідомлялося, що Держдума Росії може розглянути особливий порядок отримання громадянства для нібито «постраждалих за віру» священнослужителів в Україні.

Loading...