Погоджено запуск двох українських ракет з Байконура

Погоджено запуск українського геостаціонарного телекомунікаційного супутника «Либідь». Українська ракета класу «Зеніт» повинна відірватися від Землі в першій декаді 2018года, пише портал  «Знай.uа» .

Раніше запуск ракети неодноразово переносився у зв’язку з різними проблемами. За заявою російської сторони це буде останнім запуском української ракети з Байконура. Передостанній ж відбудеться в грудні 2017 року і відправить на орбіту супутник AngoSat-1, зроблений за замовленням Анголи.

Призначення супутника «Либідь» – формування національної ситсеми стільникового зв’язку України. Ракета «Зеніт» вироблена на дніпропетровському підприємстві «Південмаш».

Зеніт-3SLБФ входить до сімейства ракет-носіїв Зеніт, що використовують нетоксичні компоненти палива (рідкий кисень і гас РГ-1). Використовується в програмі «Морський старт». Допрацьована під застосування на Байконурі і використовує тільки російсько-українські комплектуючі. До її складу входять ракета-носій Зеніт-2ЅБ і розгінний блок ДМ-SLБ, який в свою чергу виготовляє РФ.

Погоджено запуск двох українських ракет з Байконура