Вторник, 18 мая, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Попередження Кремлю: авіація США пролетіла над Україною

Над територією України відбувся позаплановий політ США і їх союзників. У Пентагоні пояснюють, що таким чином хотіли підтвердити зобов’язання США перед Україною та іншими країнами-партнерами на тлі агресії Росії в Керченській протоці, пише «Сьогодні» .

«Безпричинна атака Росії на українські кораблі в Чорному морі в районі Керченської протоки є небезпечною ескалацією на тлі її все більш провокаційної і загрозливої поведінки», – заявили 6 грудня на сайті Пентагону.

В американському міністерстві оборони підкреслили, що Вашингтон прагне поліпшити відносини з Москвою, але через «незаконні і дестабілізуючі» дії росіян в Україні та інших країнах це залишається неможливим.

Відзначається, що політ відбувся в рамках Договору з відкритого неба.

Нагадаємо, що сьогодні Держдепартамент США закликав Росію звільнити незаконно захоплених українських моряків Держдепартамент США закликав Росію звільнити незаконно захоплених українських моряків у Керченській протоці.

Також ми писали, що в цей же день ескадрений міноносець ВМС США USS McCampbell пройшов біля кордону Японського моря, частина якого оскаржується Росією, вперше після розвалу Радянського Союзу.

Крім того, для запобігання проявам «одностороннього контролю» Росії в загальних водах Азовського моря США і їх союзники розглядають можливість відключення російських банків від міжнародної мережі SWIFT.

Loading...