Среда, Ноябрь 21, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Порошенко помилує російських диверсантів і злодіїв

Українська сторона готова помилувати 11 громадян Росії, засуджених в Україні, що звернулися до президента РФ Володимира Путіна з проханням повернути їх на територію Росії в обмін на українських політв’язнів, повідомила представник України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі, перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко у Facebook, передає «Знай.ua» .


«Ми направимо на представників РФ в ТКГ інформацію про заяви злочинців і терористів – громадян РФ, які висловили бажання повернутися в Росію і написали відповідні прохання на свого президента Путіна. Українська сторона, наш президент готовий помилувати російських диверсантів і злодіїв в обмін на звільнення наших політв’язнів», – зазначила Ірина Геращенко.

Вона нагадала, що вже 11 росіян, засуджених в Україні написали заяви до Путіна.

Водночас Геращенко підкреслила, що в тісній координації з Уповноваженим Верховної Ради з прав людини Людмилою Денісовою, МЗС, СБУ, відпрацьовуються кроки для звільнення українців.

«Це питання на постійному контролі президента Порошенка», – наголосила Ірина Геращенко.

Також вона зазначила, що наразі немає відповіді з боку Росії на ініціативу передати росіян, що відбувають покарання в Україні за злочини проти держави, а також щодо української ініціативи провести зустрічі омбудсменів у Мінську 21-22 серпня.

Як раніше передавав портал «Знай.ua» , президент Росії Володимир Путін образився на українського політв’язня Олега Сенцова за те, що він потроллил його зріст. На думку сестри режисера Наталії Каплан, Путін може «мститися» Олегу Сенцову з-за його публічного приниження.

«На рівні чуток, що це особиста образа Путіна з-за того, що Олег назвав його в суді «кривавим карликом», чого той сильно не любить. Олег – єдиний політв’язень, який так висловився. Може, це зіграло свою роль», — зазначила вона.

Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон висловив свою стурбованість щодо стану здоров’я українського режисера Олега Сенцова і запропонував Путіну варіанти гуманітарного вирішення ситуації.