Пятница, Ноябрь 16, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Путін не збирається рятувати Крим від посухи – Джемілєв

Президенту Росії Володимиру Путіну окупований Крим потрібен виключно у вигляді військової бази і його не цікавить там посуха, хоча нещодавно окупанти навіть оголосили режим надзвичайної ситуації через це. Про це розповів «Апострофу» уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв, передає «Сегодня» .

За його словами, якщо Путін зважитися на силовий варіант для пробиття коридору в Крим, для нього ця операція закінчиться плачевно.

«Всеж Україна вже не в такому стані, як в 2014 році. Тому, перш ніж зважитися на таке, він повинен в розумі порахувати, скільки «вантажів 200″ доведеться доставляти до себе на батьківщину, якою буде реакція в світі і в самій Росії. Отже – це малоймовірно. Так, в 2014-му році була така небезпека. Але, отримавши відсіч навіть від наших добровольчих батальйонів, вони вже трошки розсудливіші. А зараз українська армія – серед найкращих в світі», – сказав Джемілєв.

Він зазначив, що російський флот біля берегів України в Азовському морі знаходиться для того, щоб просто залякувати Україну і створювати напруженість в даному регіоні.

Політик підкреслив, що від нестачі води на півострові постраждає тільки сільське господарство, а ось з питною проблем не повинно бути. Хоча, додав Джемілєв, Кремль не турбують ці моменти.

«Питна вода там буде, просто для сільського господарства не буде води. Але економіка Криму Росію ж взагалі не цікавить. Кремль використовує півострів тільки як військову базу. Будуть і надалі сидіти на дотаціях: поки буде тривати окупація, вони щороку виділятимуть 3-5 мільярдів. Санкції знімати ніхто не буде. Але вони підтримуватимуть там життя: доставляти продукти, якусь електроенергію, та й воду, щоб там люди не повмирали. Але гідного життя там ніколи не буде, поки триває окупація», – сказав він.

Нагадаємо, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак також передрік повномасштабну екологічну катастрофу Криму.За його словами, через посуху на півострові гине рослинність і відбуватиметься засолення ґрунту.

Як відомо, в квітні минулого року Україна перекрила воду в окупований Крим. На кордоні материкової України з окупованих півостровом звели дамбу. Однак вона має заслінку, яку в будь-який момент можна відкрити. Тому коли Крим повернеться в Україну, вода наповнить 300 кілометрів Північно-Кримського каналу.