Понедельник, 17 мая, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Путін слабший, ніж він хоче здаватися Заходу – Порошенко

Захід повинен зробити так, щоб агресія Росії занадто дорого обходилася президенту РФ Володимиру Путіну, і тоді його можна буде приборкати. Про це йдеться в статті президента України Петра Порошенка для американської газети The New York Times, передає Сьогодні.

За його словами, Росія хоче повернутися до тих часів, коли майно та земля вилучалися силою, а поширить свої амбіції в Україні і на Заході вона настільки, наскільки дозволить їй демократичний світ.

«Демократичні країни повинні зробити вибір: виступати за те, що правильно, або продовжувати умиротворення президента Володимира Путіна. Якщо історія навчила нас чому-небудь, так це того, що умиротворення має смертельні наслідки», — зазначає Порошенко.

Глава держави вважає, що приборкати господаря Кремля можна за рахунок підвищення вартості його агресії

«Незважаючи на кремлівську пропаганду, Путін слабший, ніж він хоче здаватися Заходу. Захід може – за рахунок підвищення вартості агресії – змусити його послухатися. Скільки ще треба ворожості, щоб Захід використовував тверду валюту, якою торгує Кремль – силу? Росія використовувала хімічну зброю в Британії; здійснювала кібератаки на Заході; обстрілювала мирних жителів в Сирії і розв’язала війну в східній Україні. чи не час уже діяти? Разом партнери по обидва боки Атлантики можуть надалі підвищувати ціну для Росії за загрозу нашій колективній безпеці», — підкреслив президент.

Як ми повідомляли, глава держави, коментуючи ситуацію з нападом росіян на українські кораблі в Керченській протоці і реакцію світу відзначив, що поки Захід тільки говорить — Путін продовжує діяти. Він привів у приклад, як швидко забулася світом анексія Криму на тлі інших проявів агресії РФ, наприклад, через будівництво Керченського моста.

Раніше Порошенко пояснював, як забрати у Росії анексований Крим. Він також пропонував зробити півострів для Путіна непосильною ношею і тоді він сам його кине.

Loading...