Понедельник, Ноябрь 19, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Радіація на Донбасі: у Путіна знову розганяють паніку

Російські ЗМІ активно розганяють фейкову новину про те, що ЗСУ отримали контейнер із радіоактивними відходами з могильника «Вакуленчук» у Житомирській області для проведення спецоперації з отруєння водойм на окупованій частині Донбасу. Про це зазначає народний депутат України (фракція «Народний фронт») Дмитро Тимчук на своїй сторінці в Фацебук, передає «Знай.ua» .

Він відзначає, що російські ЗМІ публікують новини з подібними заголовками: «Київ готує провокацію з радіоактивними відходами в Донбасі», «ЗСУ готуються отруїти Донбас радіацією», «Хакери дізналися про плани Києва отруїти річку на Донбасі» та іншими.

У Росії заявляють про те, що їхні хакери з групи «Кіберберкут» нібито зуміли роздобути секретні документи, з яких дізналися про «радіоактивну спецоперацію».»Група «Кіберберкут» відома хіба що тим, що з 2014 року посилено розганяє по росЗМІ тупо і безграмотно зліплені в ФСБ фейки, спрямовані проти України. Причому саме незграбність — фірмовий знак «викривальних документів», що розганяються цією ФСБшною структурою. Так вийшло і цього разу», — написав Тимчук.

«В опублікованому «акті прийому-передачі матеріалів» (згідно якого ССО нібито й отримали «контейнер із радіоактивними відходами») немає ні «шапки», ні настановних даних, ні реєстраційного номера і, зрозуміло, немає жодного натяку на те, з якого українського відомства взагалі проходив цей «акт». Так, хтось на Луб’янці лівою ногою нашкрябав текстик «на відвали», а російські дезінформатори і пропагандисти тепер і носяться з ним, як дурень з писаною торбою», — розповів він.

Тимчук нагадав, що з весни поточного року окупанти на Донбасі «працюють» над затопленням шахти «Юнком» під Єнакієво, за 43 кілометри від Донецька (на цій шахті в 1979 році був підірваний ядерний заряд).

«Так що російські окупанти грають на випередження: готуючись забруднити радіацією воду на Донбасі, фейками вже сьогодні намагаються перекласти відповідальність за свої злочини на Україну…» — наголосив він, додавши, що могильник радіоактивних відходів «Вакуленчук», про який пишуть росЗМІ, був ліквідований ще в січні 2017 року.

Разом з тим варто відзначити, що осійські вчені несподівано відхрестилися від головної історичної скріпи, якою користувалася пропаганда РФ — «споріднення» з Україною більше не буде.

Наприклад, керівника Центру з історії Київської Русі Інституту російської історії РАН Володимира Кучкина образили слова опонента про те, що Росія є молодшим братом України.»Він робить так, як робили його попередники, які вважали, що треба піднімати забитий український народ до культурних висот, і оголошують зараз речі, які з історією ніяк не узгоджуються», — підкреслив він.

Несподівано для всіх Кучкін почав розповідати, що в часи утворення давньоруської держави у IX столітті українців не існувало, а всі народи називалися Руссю.