Пятница, Октябрь 19, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Росія намагається приховати свої злочини на Донбасі: до Держдуми внесли законопроект

У Міністерстві оборони Росії хочуть заборонити своїм військовим розміщувати повідомлення в соціальних мережах і внесли законопроект до Державної думи РФ. Якщо приймуть – солдати не зможуть публікувати фото зі служби з товаришами і позначати місцезнаходження, передає СЬОГОДНІ.

Російське командування вперто робить вигляд, що їх військових на Донбасі немає. Однак вони там є – солдати самі зізнаються в цьому в соцмережах, публікую відповідні фото і пости.

Так, наприклад, російський військовослужбовець Вадим Григор’єв з Оренбурзької області. Профіль у соцмережі закритий: ніяких фото для сторонніх. Але кілька років тому всі могли тут побачити черговий доказ атаки на Україну з російської території, де він хвалився, як війська РФ «всю ніч довбали по Україні» з артилерії.

«Всі розуміють, що російські солдати є на Донбасі, є в Сирії, є в різних точках», – сказав політолог Олександр Шмельов.

Але саме це російське Міноборони і не влаштовує. Держдума просить заборонити військовим писати в Інтернеті про службу, публікувати фотографії або позначати місце перебування. Наприклад, одна з фотографій російського механіка допомогла розслідувати катастрофу малайзійського «Боїнга», яка забрала життя майже 300 його пасажирів. На знімку, кажуть голландські слідчі, той самий » «Бук», яким збили літак, належав російській бригаді в Курську.

Нещодавно Росія звинуватила Україну в катастрофі MH17, заявивши про нібито докази провини українських військових. Однак російський солдат Дмитро Зубов «здав свою країну з потрохами», розмістивши фото в соцмережі колони «Буків». Він перевозив установки і фотографував себе за кермом. Ще до трагедії Зубова звільнили в запас. Де він зараз – невідомо, сторінки в соцмережах видалені. За такі повідомлення Міноборони РФ пропонує карати. Як саме – вирішуватиме командир.

«Якщо якийсь генерал думає, що він таким чином щось приховає, то це виключно дурість. Коли ти починаєш битися рогом, упиратися головою в стінку і говорити «мене там немає», коли всім очевидно, що ти там є, – ось це викликає реакцію навіть більше, ніж сама присутність», – сказав політолог Леонід Гозман.

Приховати злочини російської армії, заборонивши публікації в Інтернеті, не вийде, каже політолог. Адже є докази – не тільки віртуальні, але і цілком реальні: в українських в’язницях сидять понад 20 російських військових.

Нещодавно українська розвідка повідомляла, як військові РФ на Донбасі приховують свої злочини. Російські командири на окупованих територіях Донбасу отримали нові повноваження і тепер забороняють місцевими «правоохоронцям» «розслідувати» злочини військових РФ.