Вторник, Август 14, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Російська зірка пішла проти Кремля, вчинок гідний поваги

Відома російська актриса виступила на підтримку в’язня Кремля – ​​режисера Олега Сенцова, передає Politeka. Сенцова підтримала Чулпан Хаматова.

Як повідомляє Радіо Свобода, виступаючи на відкритті Х міжнародного кінофестивалю “Від щирого серця” в Ульяновську, Хаматова виступила зі словами підтримки на адресу українського режисера Олега Сенцова, а також керівника московського театру “Гоголь-центр” Кирила Серебренникова.

Актриса назвала звинувачення проти режисерів сфальсифікованими. Серебренникову і Сенцову вона побажала швидше опинитися на волі.

Відзначимо, такі слова прозвучали від Хаматової після того як їй вручили приз фестивалю “За честь і гідність”.

Нагадаємо, Олег Сенцов засуджений на 20 років у справі “кримських терористів”. 14 травня український режисер, який перебуває в російській в’язниці, оголосив безстрокове голодування. Як говорив адвокат засудженого Дмитро Дінзе, Сенцов вимагає звільнення 64 українських політв’язнів в РФ: «Він заявив, що голодовка буде йти до переможного кінця: або він загине, або його вимоги почнуть виконуватися».

Президент України Петро Порошенко відреагував на рішення українського політв’язня Олега Сенцова оголосити безстрокове голодування – він закликав міжнародне співтовариство продовжувати тиск на Кремль: «Я закликаю міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль, щоб українські політв’язні якнайшвидше повернулися додому, до своїх родин. Ми продовжуємо боротися і докладаємо всіх зусиль для звільнення всіх незаконно ув’язнених українців, яких тримають на території окупованого Криму, Донбасу і на території РФ».

Через кілька днів Сенцова голодуванням підтримав інший політичний в’язень – колишній охоронець позафракційного нардепа Дмитра Яроша Олександр Шумков, якого зараз також утримують в Росії.

Напередодні представники управління реклами Київської міської державної адміністрації зажадали прибрати з Будинку кіно в Києві банер на підтримку Олега Сенцова. Як пояснювала журналістка Марія Старожицька, управління реклами КМДА назвало причиною такого рішення то, що банер нібито є неузгодженою з адміністрацією «політичною рекламою».

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

Російська зірка пішла проти Кремля, вчинок гідний поваги