Пятница, Октябрь 19, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Росія зробила США «чітку» пропозицію щодо миротворців на Донбасі

Пропозиція Москви щодо миротворців на Донбасі стосується тільки охорони місії ОБСЄ і тільки в рамках Мінських угод. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров за підсумками переговорів з держсекретарем США Рексом Тіллерсоном, передає РІА Новости.

«Наша пропозиція дуже чітка: миротворці тільки охоронятимуть спеціальну моніторингову місію ОБСЄ і тільки при виконанні спостерігачами функцій, що випливають з Мінських домовленостей. Будь-яке інше призначення миротворчої місії означатиме перекреслення цих домовленостей», – сказав Лавров.

Він зазначив, що російський проект резолюції щодо миротворців на Донбасі залишається в тому вигляді, в якому був після розмови президента Росії Володимира Путіна з канцлером ФРН Ангелою Меркель.

Голова МЗС РФ уточнив, що робота над проектом резолюції не зупинена і Москва чекає на пропозиції інших країн.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко має намір представити на Генасамблеї ООН в США ідею про розгортання миротворчої місії на Донбасі.

Як повідомлялося, 5 вересня Путін сказав, що згоден на розміщення миротворців ООН тільки на лінії розмежування в Донбасі для забезпечення безпеки спостерігачів Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ. При цьому він зазначив, що це питання не може бути вирішене без прямого контакту з представниками проросійських бойовиків на Донбасі.

Після цього Росія направила керівництву ООН проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі.

У свою чергу 7 вересня Порошенко підкреслив, що миротворці ООН повинні бути розміщені на всій тимчасово окупованій території, включаючи неконтрольовану ділянку кордону з РФ.