Среда, Октябрь 24, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Руйнування Кримського моста: обвалення і аварії можуть повторитися

На сьогоднішній день зберігаються загрози повторних обвалів елементів Кримського моста в Керченській протоці і повторення нових надзвичайних ситуацій через погодні та сейсмічні фактори. Про це в коментарі сайту «Сегодня» розповів директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко.

«Цей міст є дуже складним інженерним спорудженням. Нагадаю, що оскільки в Радянському Союзі не було досвіду будівництва і експлуатації таких мостів, він є об’єктом підвищеної небезпеки і підвищеної аварійності. Там існують дуже складні природні та сейсмічні умови. Так, в районі Керченської протоки проходить тектонічний розлом, що ще більше ускладнює ситуацію», – підкреслив експерт.

За його словами, звичайно, на сьогоднішній день в світі існують технології, які дозволяють будувати сейсмостійкі будівлі, а також методи, які дають можливість знижувати ці сейсмічні коливання, особливо для хмарочосів.

«Наприклад, на верхівці хмарочоса забудовники можуть облаштовувати великі басейни з об’ємними масами води, які «гасять» ці коливання. Але це – зовсім інша специфіка будівництва. Як «гасити» для мостів сейсмічні коливання? Не впевнений, чи є такі технології. Тому всі ці фактори у набагато збільшують ризик виходу з ладу або руйнування таких будівель, як Кримський міст», – пояснив Сергієнко.

Нагадаємо, раніше стало відомо про чергову НП на Кримському мосту, де впав в море залізничний проліт. Інцидент трапився на морській ділянці будівництва між Тузлинською косою і однойменним островом в процесі опускання прольоту на опори. В інформаційному центрі Кримського моста припустили, що це сталося внаслідок технічної несправності однієї з домкратних систем.

Пізніше ми публікували відео, як упав в море фрагмент Кримського моста.

До цієї НП в коментарі сайту «Сегодня» екс-міністр туризму АРК Олександр Лієв повідомляв, що в районі Кримського моста існує велика сейсмологічна загроза через рухомий ландшафт, тому 19-кілометрова споруда піддається ряду ризиків і може бути небезпечною для людей і транспорту.