Понедельник, Ноябрь 19, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Швейцарський банк оцінив рівень особистого багатства українців

Сукупний добробут населення світу з липня 2017 року до кінця червня 2018 року збільшивсь на 14 трлн доларів, або на 4,6%, і досяг 317 трлн доларів, свідчать дані щорічної доповіді Global Wealth Report швейцарського банку Credit Suisse, передає СЬОГОДНІ.

У зв’язку з тим, що добробут підвищувався швидше зростання чисельності населення, показник у розрахунку на дорослу людину збільшився 3,2% і досяг рекордних 63,1 тис. доларів.

Найбагатшою країною світу визнали Швейцарію, де на одного дорослого жителя припадає понад 530 тисяч доларів США. На другому місці – Австралія (411 тисяч доларів на дорослу душу населення), а на третьому – США (404 тисячі доларів).

Україна посідає 123-тє місце в світі з 140 країн за рівнем особистого багатства громадян. Станом на середину 2018 року цей показник становив 1563 американських долари на одного дорослого жителя.

За останній рік у світі з’явилося 2,31 млн нових мільйонерів, в результаті чого їх загальна кількість досягла 42,155 млн. У тому числі в США їх число зросло на 878 тис. осіб (до 17,35 млн), у Франції, Німеччині, Великій Британії й Італії – приблизно на 200 тис. у кожній з країн, в Китаї – на 186 тис., у Японії – на 94 тис.

При цьому в дуже небагатьох державах, таких як Туреччина і Бразилія, кількість мільйонерів скоротилася, в основному через зміни курсів нацвалют, відзначається в огляді.

Згідно зі звітом, США внесли найзначніший внесок у зростання світового добробуту. За минулий рік показник вартості активів американців зріс на 6,3 трлн доларів, до 98 трлн доларів, продовживши демонструвати безперервний підйом показників сукупного добробуту та добробуту на дорослу душу населення з 2008 року.

При цьому Китай посідає друге місце в світі за обсягом добробуту – 52 трлн дол (зростання за рік на 2,3 трлн доларів).

Частка найбільш забезпечених людей (з активами понад 100 тис. доларів), становить 9,5% всього населення планети. Вони в сукупності володіють 84,1% світових багатств в порівнянні з 86% в минулому році.

«Сьогодні на частку жінок, за оцінками, припадає близько 40% сукупного світового добробуту. У двадцятому столітті їх частка в світовому багатстві істотно підвищилася, але, судячи з усього, з 2000 року її зростання майже припинилося», – констатують експерти банку.

Добробут населення світу в найближчі п’ять років збільшиться приблизно на 26% і в 2023 року досягне 399 трлн доларів, прогнозує Credit Suisse. На країни з економікою, що розвивається, припадатиме приблизно третина від загального зростання, хоча зараз їх частка в світовому показникові становить всього 21%. Число мільйонерів також помітно збільшиться і досягне нового рекорду в 55 млн осіб.

«У світовому розподілі добробуту зберігається істотний перекіс на користь Північної Америки та Європи, на які припадає 60% сукупних особистих активів, але при цьому всього лише 17% дорослого населення планети. Однак очікується, що країни з ринковою економікою подолають недавню депресію і в найближчі п’ять років зрівняються з розвиненими країнами», – вважає економіст і один із авторів звіту Ентоні Шоррокс.

Відзначимо, днями Міжнародний валютний фонд (МВФ) опублікував осінній прогноз «Перспективи розвитку світової економіки» і оновив базу даних про стан справ у кожній з країн. Україну Фонд визначив, як найбіднішу країну Європи.

З критикою методів оцінки МВФ виступили кілька експертів, які вказали на те, що більш коректним, на їхню думку, є використання показника «ВВП на душу населення» з урахуванням паритету купівельної спроможності. У відповідь пролунали зауваження про те, що паритет купівельної спроможності не завжди має сенс враховувати для країн з економікою зі значною імпортною складовою. В результаті, між експертами розгорілася неабияка суперечка.