Вторник, 26 января, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Skoda передумала будувати новий завод в Україні

Skoda Auto відмовилася від намірів створення нового мультибрендового заводу в Україні. Тепер компанія розглядає для цієї мети інші майданчики в Східній і Південно-Східній Європі. Про це повідомили в компанії «Єврокар», коментуючи інформацію ЗМІ про нібито намір чеської компанії перенести складання автомобілів з України до Сербії, пише сайт СЕГОДНЯ

Відзначається, що рішення не пов’язане з наміром переміщення виробництва з України, тобто завод «Єврокар» продовжить збірку автомобілів Skoda.

«Skoda, визначаючи потенційне місце для нового мультибрендового заводу, скоротила вибір до чотирьох країн Східної і Південно-Східної Європи. України серед них немає», – повідомили в компанії.

В «Єврокарі» пояснили, що питання розширення виробничих потужностей в Volkswagen Group і в Skoda Auto зокрема назріло ще кілька років тому – на сьогодні заводи Skoda працюють зі 120% -й завантаженням потужностей, застосовуючи багатозмінному робочий режим.

«Ще в 2017 році Україну відвідав голова Skoda Auto, за результатами зустрічі якого з главою українського уряду був сформований ряд побажань до української влади в контексті розгляду України як зовнішнього виробничого майданчика для Skoda з урахуванням зручної логістики, угоди про зону вільної торгівлі з ЄС, наявності підготовлених трудових ресурсів і більш низької вартості робочої сили (майже вдвічі) в порівнянні з європейськими країнами», – нагадали в компанії.

Однак, додають в «Єврокарі», за цей час Україною так і не були запропоновані умови, які привернули б потенційного інвестора, зокрема, не працюють митні і податкові стимули для діяльності індустріальних парків.

Loading...