У Росії розповіли, коли збираються платити Україні за «стокгольмський» борг

Російська сторона чекатиме рішення апеляційного суду округу Свеа (Швеція) щодо розгляду з «Нафтогазом України», перш ніж прийме рішення про виплату $ 2,5 млрд штрафів, нарахованих Стокгольмським арбітражем. Про це заявив голова Міненерго РФ Олександр Новак, пише СЕГОДНЯ


«На даний час подана апеляція на рішення Стокгольмського арбітражу в окружний суд Свеа в Швеції, оскільки, на наш погляд і на погляд юристів «Газпрому», рішення (Стокгольмського арбітражу – Ред.) за двома взаємопов’язаним контрактами було прийняте з абсолютно різною логікою», – повідомив російський міністр.

Також, відповідаючи на питання, чи буде «Газпром» виплачувати «Нафтогазу України» штраф, нарахований Стокгольмським арбітражем, в розмірі $ 2,56 млрд, Новак заявив, що Росія «буде моніторити ситуацію»: «Газпром» діє в рамках правового поля і приймає рішення, як діяти в даній ситуації».

Відзначимо, при цьому Україна готується насильно стягнути «стокгольмський» борг з «Газпрому», причому кожен день заборгованість збільшується на півмільйона доларів.

Нагадаємо, раніше українська сторона підтвердила газові переговори з транзиту з «Газпромом». В «Нафтогазі» зазначили, що Росія навідріз відмовилася виконувати вимоги Стокгольмського арбітражу і налаштована на розірвання газових контрактів з Україною або внесення правок до цих документів. І той, і інший варіант суперечать вердиктів суду.

Як відомо, в кінці лютого завершився тривалий спір між компаніями в Стокгольмському арбітражі. Суд озобов’язав «Газпром» заплатити «Нафтогазу» 4,63 млрд доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу «Газпром» повинен доплатити Україні 2,56 млрд доларів.

Після цього в РФ подала апеляцію на рішення арбітражу по штрафу в 2,56 мільярда доларів і чекає рішення шведського суду.Газпромі» заявили, що приступають до процедури розірвання контрактів з «Нафтогазом», бо тепер вважають їх невигідними. Щоб розірвати договори без згоди української сторони, буде потрібно судове втручання. У той же час, в Росії відзначили, що згодні зберегти транзит газу через Україну, якщо «Нафтогаз» запропонує вигідні умови.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

У Росії розповіли, коли збираються платити Україні за «стокгольмський» борг