Пятница, 22 января, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Угорщина назвала закон про освіту в Україні «напівфашистським»

Уряд Угорщини хоче зміни влади в Україні, оскільки після 2014 року Будапешт не зміг знайти спільну мову з Києвом, стверджує глава адміністрації угорського прем’єр-міністра Гергей Гуйяш, пише сайт СЕГОДНЯ.

«В даний час в Україні є уряд, який зневажає права меншин, і яким був прийнятий «напівфашистський» закон про освіту», – наводить прес-служба угорського уряду його відповідь на запитання про очікування Угорщини щодо майбутніх виборах в Україні.

Як зазначив глава адміністрації Віктора Орбана, Будапешт розраховує, що Київ все ж змінить закон про освіту.

Нагадаємо, що саме це питання стало причиною, з якої Угорщина перешкоджає європейській та євроатлантичній інтеграції України.

У той же час, за словами угорського заступник міністра закордонних справ Левенте Мадяра, коли Україна проявить бажання імплементувати рекомендації Венеціанської комісії щодо закону про освіту, Будапешт відразу перегляне свою політику, називаючи це «принципово новою ситуацією».

У свою чергу генеральний секретар НАТОЄнс Столтенберг відмовився втручатися в конфлікт двох держав, заявивши, що Україна і Угорщина здатні самостійно вирішити конфлікт через закон про освіту.

Варто відзначити, що це не єдиний камінь спотикання між Києвом і Будапештом. Восени в Закарпатті вибухнув скандал: виявилося, що в угорському консульстві в Берегово громадянам України роздавали громадянство та паспорти Угорщини.

Loading...