Варшава відмовилася від антиукраїнського паспорта

Польське МВС вирішило відмовитися від ідеї розміщення зображень українського і литовського меморіалів на паспорті, пише Politeka.

Про це розповів керівник Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Маріуш Блащак, який виступив автором ініціативи, що обурила Київ і Вільнюс.

За його словами, на паспорті зразка 2018 року не буде ні польського кладовища «Львівських орлят» у Львові, ні Остра Брама у Вільнюсі.

Зазначимо, що «Львівські орлята» – це пам’ятник збройним молодим полякам, які боролися з українськими львів’янами і воювали проти ЗУНР. Остра брама – пам’ятка, розташована в старому місті Вільнюса, який до 1939 року був у складі Польщі і іменувався Вільно.

З огляду на резонанс, в польському МВС було прийнято рішення замінити Остробрамську каплицю написом з могили Марії Пілсудської. А «Львівських орлят» – фігурою 13-річного Антоша Петрікевича, який разом з іншими ровесниками боровся за незалежність країни.

«Фігура Антоша Петрікевіча – це наймолодший кавалер ордена Virtuti Militari», – нагадав Блащак.

Нагадаємо, 7 серпня викликаному в МЗС Послу Республіки Польща в Україні Яну Пєкло була вручена нота, в якій виражається рішучий протест щодо намірів Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Польщі розмістити на сторінках нового паспорта Польщі зображення каплиці-ротонди, розташованої на території польських військових поховань на Личаківському кладовищі в місті Львів.

Крім того, польські активісти почали збір підписів у МВС Польщі, щоб не нашкодити відносинам з Україною. Загалом до ініціативи приєдналися більше сотні журналістів, експертів, митців і громадських діячів.

Варшава відмовилася від антиукраїнського паспорта
bigmir)net TOP 100