Понедельник, 8 марта, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Важливо! G7 зробила жорстку заяву щодо Керченської кризи: перші подробиці

Велика сімка (G7) опублікувала заяву з приводу подій у Керченській протоці і підтвердила свою підтримку України, засудивши дії Росії.

Позиція членів міжнародного клубу опублікована на сайті уряду Канади (саме ця країна в 2018 році приймає всі зустрічі G7 — Ред.).

Так, міністри закордонних справ вказали Росії на те, що в даній ситуації нема виправдання «використанню військової сили проти українських кораблів і військово-морського персоналу», а також закликали до дотримання норм міжнародного права.

«Ми, міністри закордонних справ країн Великої сімки Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та Сполучених Штатів Америки і Високого представника Європейського союзу, висловлюємо нашу найсерйознішу стурбованість діями Росії проти України в Керченській протоці і навколишніх водах, які небезпечно загострили ситуацію .

Немає виправдання використанню Росією військової сили проти українських кораблів і військово-морського персоналу.

Ми закликаємо до стриманості, належної поваги до міжнародного права і запобігання подальшій ескалації.

Ми закликаємо Росію звільнити затриманий екіпаж і суди, а також утриматися від перешкоджання їх законному проходженню через Керченську протоку.

Ми, G7, ще раз повторюємо, що ми ніколи не визнаємо незаконну анексію Росією Кримського півострова, і ми підтверджуємо нашу незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України».

Джерело

Loading...