Пятница, Ноябрь 16, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

«Видатна перемога України»: в Мінфіні розповіли про рішення суду щодо «боргу Януковича»

Апеляційний суд Англії скасував винесене в березні 2017 року рішення і направив справу до суду першої інстанції для розгляду у повній процедурі. Про це повідомив Мінфін України, передає СЬОГОДНІ.

«Скасування попереднього рішення і надання Україні можливості представити свій захист у повному обсязі в суді першої інстанції є видатною перемогою України», – заявили в Мінфіні.

Апеляційний суд виніс повністю мотивоване письмове судове рішення, яке є відкритим для загального доступу, відзначає Мінфін.

Українське відомство підкреслило, що в своєму одностайному рішенні всі три судді Апеляційного суду Англії погодилися з тим, що суддя в першій інстанції помилково:

— відмовив Україні в судовому розгляді аргументів захисту з примусу;
— відмовив Україні в постійній зупинці впровадження у разі, якщо англійський суд не зможе розглядати аргументи України щодо примусу.

«Апеляційний суд одноголосно вирішив, що англійський суд повинен провести повний і відкритий судовий розгляд позиції України. Україна заявляє, що нібито укладені угоди про «російські» облігації є нікчемними і не підлягають примусовому виконанню в силу загроз і акти політичної і військової агресії Росії проти України», – підкреслив Мінфін.

Нагадаємо, Апеляційний суд Англії сьогодні, 14 вересня, відправив на новий розгляд рішення за позовом про стягнення з України на користь Росії заборгованості за євробондами на 3 млрд доларів. Таким чином, суд задовольнив апеляцію України.

Високому суду Лондона доведеться повернутися до розгляду боргової суперечки між Києвом і Москвою в рамках класичного судочинства.

«Суд першої інстанції помилково не став розглядати аргументи української сторони, вирішив суддя. Таким чином, тепер справа слухатиметься в рамках повноцінної процедури, що відстрочить можливість стягнення боргу на користь РФ», – відзначає агентство Bloomberg.

Росія оскаржувати останнє рішення по «боргу Януковича» у Верховному суді Англії.