Вселенський патріарх пояснив, кому належать духовні і канонічні права на Україну

Фото: fanarion.blogspot.com

Вселенський патріархат прагне до об’єднання роз’єднаного тіла православної церкви в Україні і нагадує, що канонічні права на її територію належать саме Константинополю. Про це повідомляє прес-служба Вселенського патріархату, пише «Сьогодні» .

Вселенський патріарх Варфоломій в промові після панахиди в 40-й день по покійному митрополиту Перги Євангелію сказав про свою незмінну турботу і інтерес у вирішенні українського церковного питання і відновлення єдності розділеного церковного тіла в країні.

Його Святість нагадав, що Константинопольська церква завжди дбала і вирішувала багато складних церковні питання в інтересах народу Божого і збереження Всеправославної єдності, і сьогодні бореться за врегулювання церковних справ в Україні.

Вселенський патріарх зазначив, що церковні питання слід вирішувати, виходячи з критеріїв історії, канонів і логіки.

«Ми бажаємо, як мати-Церква, відновлення єдності в Україні розділеного церковного тіла – десятків мільйонів віруючих, хрещених і освічених безпосередньою турботою і місіонерською діяльністю Вселенського Престолу. Крім того, в минулому, Константинопольська церква, діючи в рамках канонів та пастирської опіки, вирішувала важкі і складні церковні питання, завжди керуючись інтересами народу Божого і збереженням Всеправославної єдності. … Так Константинопольська Велика і свята Церква Христова діючи в дусі істинної любові, бореться і сьогодні для остаточного вирішення церковних справ в Україні», – підкреслив Варфоломій.

Вселенський патріарх нагадав про духовні і канонічні права Вселенського Престолу щодо України: «Не можна забувати, що Константинополь ніколи не видавав дозволи передавати території України будь-кому, крім права хіротонії Київського митрополита в Москві на умовах його обрання соборно в Києві на місцевому Соборі і при безумовній згадці Вселенського патріарха. Це сказано в Томосі про автокефалію, який мати-Церква дарувала Польській церкві: наш Престол не визнав відділення Київської митрополії і залежних від неї православних церков Литви і Польщі і їх приєднання до Московської церкви, які були здійснені проти канонів, і не були дотримані права Київського митрополита, який носив титул екзарха Вселенського Престолу».

Напомним, президент Украины Петр Порошенко розраховує на отримання томосу про автокефалію церкви до 1030-річчя Хрещення Русі.и.

19 апреля Верховная Рада ухвалила постанову про підтримку звернення президента до Вселенського патріарха о предоставлении томоса на автокефалию православной церкви в Украине.

22 апреля святой и священный синод Вселенского патриархата принял к рассмотрению обращение от президента Украины к Вселенскому патриарху Варфоломею о предоставлении томоса об автокефалии православной церкви в Украине, постановление Верховной Рады в поддержку этого обращения, а также соответствующие обращения иерархов украинских православных церквей. 24 апреля президент Петр Порошенко заявил, что в случае предоставления Варфоломеем томоса об автокефалии православной церкви в Украине глава такой церкви будет избираться в Украине.

8 мая бывшие прпрезиденти Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко підписали спільне зверненняие, в котором поддержали инициативу Порошенко в вопросе автокефалии православной церкви в Украине.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

Вселенський патріарх пояснив, кому належать духовні і канонічні права на Україну