Вторник, 18 мая, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Вселенському патріарху за рішення надати автокефалію УПЦ погрожують з Москви

Вселенському патріарху Варфоломю погрожують з Москви за рішення надати автокефалію Української православної церкви, на нього також чинять величезний тиск. Про це повідомив президент України Петро Порошенко, пише Сьогодні.

За словами президента, як він, так і «держава зробили свою справу» для отримання Україною автокефалії, але ще більше зробив Вселенський патріарх Варфоломій.

«Дуже багато хто не вірив, що він стримає дану обіцянку», — сказав Порошенко, зазначивши, що Варфоломій зробив навіть більше ніж міг. Особливо, «з огляду на величезний тиск і погрози, які сьогодні йому надходять з Москви».

Глава української держави також підкреслив, що автокефальна помісна православна церква буде створена в Україні через тиждень.

«Тільки тиждень після сотень років очікувань і десятків років боротьби зараз відділяє Україну і українців від Об’єднавчого собору, на якому буде заснована, створена Українська автокефальна помісна православна церква, яка буде визнана світовим православ’ям і яка буде незалежна від Москви», — зазначив президент.

Як повідомлялося, Об’єднавчий собор українських церков, на якому має бути проголошено створення автокефальної Помісної православної церкви в Україні, відбудеться 15 грудня в Святій Софії.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату прийняв позитивне рішення по Українській церкві, хоча сам Томос не був отриманий. Згідно з рішенням, процедура надання Томосу була продовжена Константинополем, а Україні для отримання незалежності церкви потрібно лише об’єднання церков.

29 листопада закінчився триденний Священний Синод в Стамбулі, на якому був остаточно затверджений Томос для України. Константинополь прийняв текст історичного церковного документа по незалежності української церкви.

Loading...