Среда, 14 апреля, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Захарова зробила заяву про російську мову в Україні

Росія розраховує хоч на який-небудь статус російської мови в Україні. Речник Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова нарікає на те, що багато українців говорять російською мовою. Про це вона сказав на брифінгу, пише Сьогодні.

Вона впевнена, що в Україні більшість говорить російською, тому розраховує на «якийсь статус» для своєї мови.

«Російською мовою говорить більшість країни. На ній говорять керівники міст, представники уряду, журналісти, і не можуть їй надати хоч якийсь статус у державі, чия культура створювалася, в тому числі, з використанням цієї мови», – сказала Захарова.

Її особливо зачепив круглий стіл у Верховній Раді, який був присвячений масовим порушенням прав корінних народів у Російській Федерації.

«Українським депутатам більше робити нічого, як обговорювати ситуацію з корінними народами в Російській Федерації. Мабуть, українські законодавці вважають, що нинішня політика власної влади щодо національних меншин, а вона на ділі зводиться до відмови в здійсненні базових прав – а саме жити, спираючись на свою культуру, традиції, рідну мову – може зійти, мабуть, за якийсь еталон, тому вони намагаються навчити і інші держави. мабуть, почали з нас, далі – більше, підуть вчити інші держави», – розмірковує речник МЗС РФ.

При цьому вона не уточнила, чому в ситуації, коли в РФ, за даними останнього перепису, проживає понад 1,8 млн українців, в цій країні немає жодної української школи.

Нагадаємо, російську мову позбавили статусу регіональної не в одній області України. Так, наприклад, 21 грудня Волинська область заборонила російськомовний «культурний продукт». Рішення ухвалене, зокрема, для захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора.

Як повідомлялося, на початку жовтня Верховна Рада ухвалила закон про українську мову. Всі сфери життєдіяльності країни можуть зобов’язати використовувати виключно українську мову. Правда інтернет-ЗМІ буде легше – потрібно лише мати українську версію сайту.

Loading...