Вторник, Октябрь 23, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Американський експерт розкрив, яке диво здійснила українська армія

Українська армія здійснила вражаюче відновлення за останні три роки.

Про це під час візиту в Україну заявив американський експерт у галузі безпеки та оборони  Філіп Карбер.

«Українська армія здійснила схоже на диво відновлення у 2014 році. Я думаю українське суспільство свідоме про героїчні зусилля добровольців влітку 2014, але я не думаю, що була вдячність за те, що сталось з армією за останні три роки. За 20 років ця армія фактично ігнорувалась, не тільки режимом Януковича, але всіма політичними партіями, які приходили до влади за цей період: літаки не літали, техніка не обслуговувалась десятиліттями, тилове забезпечення занепадало. З огляду на це, те що було продемонстровано влітку 2014, підняття армії та переміщення її на схід, було справжнім дивом», — сказав він.

Він наголосив, що бойові командири мають і досвід, і розуміння як воювати.

«Тут, в Україні, люди ще продовжують говорити, що українська армія сповідує радянське мислення. Це не відповідає моєму власному досвіду, коли я знаходився у полі разом з цією армією. Що я тут побачив – це повністю молоде покоління загартованих у бою бойових командирів, які знають як воювати, які знають слабкі сторони росіян і які знають, як захистити Україну», — відзначив військовий експерт.

«Вони віддані тому, щоб зробити це правильним чином. Жоден з них не зростав із радянською ложкою в роті. Вони не корумповані і нетерпимі до корупції», наголосив Карбер.

Він також додав, як вражаюче зросла боєздатність українських Збройних сил. «У 2014 році ця армія могла сформувати хіба 10 батальйонних тактичних груп, а на сьогодні – 66 боєздатних батальйонних тактичних груп налічується у цих збройних силах. Єдине, що армії бракує – сучасного озброєння», резюмував експерт.