Вторник, Октябрь 23, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Це буде жахливий випадок: Волкер прокоментував прагнення України отримати автокефалію

Спеціальний представник Держдепартаменту Сполучених Штатів Америки з питань України Курт Волкер заявив, що США повністю підтримують прагнення української церкви мати автокефалію. Про це він сказав під час телефонної брифінгу в Брюсселі, передає «Знай.ua» .

Волкер зазначив, що рішення Вселенського патріарха Варфоломія про підтримку українців у прагненні отримати власну помісну церкву є релігійним рішенням.

«З американської точки зору, єдине, що ми можемо сказати, що ми віримо в принцип релігійної свободи. Наша країна ґрунтується на цьому, і тому ми підтримуємо прагнення будь-яких людей сповідувати їх релігію так, як вони хочуть, і мати свободу і визнання і робити це мирно», — заявив спецпредставник США.
Волкер висловив сподівання, що весь цей процес не призведе до нових конфліктів. Не буде насилля, а релігійні лідери не візьмуть хріх на душу, закликаючи до повстань.

«Я сподіваюся, що не буде протестів і насильницьких дій, організованих в результаті цього рішення. Я думаю, це буде трагедією побачити це», — підкреслив він.

«Це трагедія що ви маєте релігійних лідерів, які говорять про звернення до насильства. Це буде жахливий випадок, і ми, безумовно, не хочемо бачити це», — відповів спецпредставник Держдепартаменту.

Додамо, 11 жовтня, стало відомо, що Синод Вселенського патріархату, на якому виршується питання щодо надання Україні автокефалії, перенесли. Митрополит заявили, що Томос Україні нададуть «коли буде підходящий час».

Крім того, вже опублікували текс рішення Синоду Вселенського патріархату, в якому детально пояснили, що ще потрібно розглянути та вирішити на засіданні у Стамбулі.