Вторник, Ноябрь 20, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Депутати втратять недоторканність 1 числа, але є один нюанс

Конституційний суд України схвалив президентський законопроект про обмеження недоторканності депутатів Верховної Ради України з 1 січня 2020 року, передає портал «Знай.ua» .

Згідно рішення. законопроект №7203, який до парламенту вніс президент України Петро Порошенко, не суперечить Конституції.

«Пропоновані зміни щодо скасування недоторканності народних депутатів України стосуються лише їхнього спеціального статусу і не впливають на зміст конституційних прав і свобод людини і громадянина», — йдеться у висновку.

Відомо, що у президентському законопроекті пропонується обмежити депутатську недоторканність з 1 січня 2020 року.

Законопроект №6773 «Про внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності)» був внесений до Ради у липні минулого року. У жовтні 2017 року обидва законопроекти надійшли на розгляд Конституційного суду.

Недоторка́нність особи — юридична гарантія правового статусу окремих категорій осіб (депутатів, дипломатів, суддів, а також чатових, парламентерів і т. ін.), що полягає в захисті від примусу, який міг би бути застосований за звичайних обставин.

Недоторканність «не являється особистим привілеєм, а має публічно-правовий характер»; її призначення — «забезпечення безперешкодного та ефективного здійснення [ посадовою особою ] своїх функцій», може розрізнятися за тим захистом, який вона надає своїм носіям, часом дії, силою, підставою виникнення тощо.

Дивіться: Що потрібно знати про створення Антикорупційного суду?

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB