Пятница, 26 февраля, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Як Росія маніпулює темою війни та підтримкою «партії миру»

Кремль – один із найбільших інвесторів в українські вибори. Росія хоче підтримати своїх кандидатів у президенти України медійно, фінансово та за допомогою людського ресурсу, маніпулюючи темою війни на Донбасі. Але нічого не вийде.  Про це 24 каналу розповів директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк.

Прес-секретар Путіна Пєсков, який заявляє, що тривалість конфлікту на Донбасі залежить від результатів президентських виборів, вочевидь, коли купував «Теслу», пропустив, що Україна перестала погоджувати кандидатів у президенти в Москві. Україна не збирається обмінювати всю державу на окремі окуповані райони Донбасу, а хоче звільнити їх від Росії,– зазначає Давидюк.

Політолог зауважує: заяви Москви треба сприймати з гібридної точки зору та розцінювати як медійні провокації. Якщо Росія говорить, що когось підтримує, це не завжди відповідає дійсності. Якщо заявляє, що хтось їхній ворог, то це може бути навпаки.

Водночас експерт наголошує: заяви про те, що війна припиниться, якщо оберуть лояльного Москві президента України, є провокацією. Приклади окупації Росією територій країн на пострадянському просторі свідчать про протилежне.

Те, що в Москві кажуть: виберіть умовно нового Януковича, і війна припиниться, ОРДЛО повернуть Україні, то цього не станеться. Росія ніколи нічого не повертає. Згадайте Грузію, Молдову та Білорусь. В Грузії багато років при владі досить – лояльні Москві політики, а Абхазію та Південну Осетію так і окуповано Росією. Так само у Молдові, де президент Додон постійно їздить до Москви, а Придністров’я перебуває досі під впливом Москви. А з Лукашенком, то Кремль зараз ставить питання про подальший суверенітет і незалежність Білорусі,– підкреслює Микола Давидюк.

Експерт зазначає: Росія всі ці території бачить, як свої колоніальні придатки. І звільняти окуповані території не збирається. Бо це сфери впливу Росії. Всі сепаратистські анклави створено, щоб маніпулювати та впливати на політику інших держав.

 

Loading...