Воскресенье, Октябрь 21, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Кравчук: Україна зупинити Путіна сама не зможе, але є вихід

Агресію Росії проти України можна зупинити лише за допомогою міжнародної спільноти, сам Київ не впорається.  Таку думку висловив в інтерв’ю «Обозревателю» перший президент України Леонід Кравчук, пише СЕГОДНЯ

«Ми змінити Росію не можемо. Переселитися в інший регіон теж не можемо. І Росія не переселиться. Так склалося, і ми повинні жити з ними як сусіди. Що може Україна? Перш за все, зміцнювати свою силу: економіку, оборонні можливості. Але зупинити Путіна самостійно Україна не зможе», — сказав він.

На його думку, єдиний вихід — це комплексне міжнародний тиск, Росію потрібно ізолювати.

«Отже, є один вихід – світове співтовариство може його зупинити. У мене таке враження, що Європа прокидається. Вона побачила небезпеку Путіна і тепер закриває для нього всі шлюзи. Хоча залишаються ще люди, які підтримують Росію – не стільки за переконаннями, скільки за гроші. Той же Герхард Шредер, колишній канцлер. Але з п’яти країн, по яких повинен проходити «Північний потік-2», чотири вже висловилися проти. Країни Заходу об’єднаними зусиллями повинні натиснути на Росію так, що вона змушена буде зупинитися. Не тільки санкціями. Це має на бути ізоляція, Росію потрібно поставити в таке становище, щоб вона, врешті-решт, змінила свою зовнішню політику і припинила війну в Україні. Росія буде каркати «вороною», що б ви не робили, якщо їй не заткнути рот», – пояснив Кравчук.

Екс-президент проти застосування сили по відношенню до Росії, а вирішувати питання потрібно дипломатичними і економічними санкціями.

Раніше російський політолог Андрій Піонтковський розповів про серйозні проблеми Путіна по Україні. Він вважає, що будь-який крок президента РФ по Україні буде розглядатися як поразка, тому йому зараз не до масштабної війни.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB