Воскресенье, 16 мая, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Лавров відповів на пропозицію Німеччини розширити мандат ОБСЄ на Азовське море

Ініціатива Німеччини про розширення мандата моніторингової ОБСЄ на Азовське море і Керченську протоку безперспективна, посередники там не потрібні, заявив в п’ятницю глава МЗС РФ Сергій Лавров, передає «Сьогодні» .

«Так, він (глава МЗС Німеччини Хайко Маас – Ред.) це питання ставив на нашій вчорашній зустрічі. Ставив ряд інших ідей, і я йому пояснив безперспективність подібних ініціатив», – сказав міністр на прес-конференції в Мілані.

Він підкреслив, що ОБСЄ має конкретний мандат, який поширюється на всю сухопутну території України.

«Ніяких спостережень, ніяких посередників ні в Азовському морі, ні в Керченській протоці не потрібно», — підкреслив Лавров.

Раніше в коментарі сайту «Сегодня» експерт-міжнародник Сергій Толстов сказав, що розширення мандата Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні на Азовське море може не відбутися, оскільки Росія, швидше за все, не підтримає це рішення.

«Питання розширення місії приймає постійна рада ОБСЄ, яка засідає у Відні. До цієї ради входять всі країни ОБСЄ, в тому числі і Росія. Тому позиція Росії також буде враховуватися. Чи погодиться Росія на такий моніторинг, сказати складно. На мій погляд, швидше за все, ні. У зв’язку з цим це рішення може бути не прийнято», — сказав Толстов.

Нагадаємо, 25 листопад Росія атакувала українські військові кораблі — судна ФСБ спочатку таранили український буксир, а після цього відкрили вогонь, поранивши шістьох українських моряків. Пізніше «суд» окупованого Сімферополя обрав їм запобіжний захід у вигляді двох місяців арешту, після чого з Криму їх доставили в Москву.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що інцидент за участю Росії в районі Керченської протоки став порушенням загальних принципів ОБСЄ.

Loading...