Понедельник, Август 20, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Макрон «втер носа» Путіну і назвав Анну Київську важливою постаттю українсько-французьких відносин

Президент Франції Еммануель Макрон за результатами зустрічі з українським гарантом Петром Порошенком заявив про те, що постать королеви Франції Анни Київської була важливою для українсько-французьких відносин.

«Ми дуже детально говорили про наші двосторонні відносини, про ситуацію загалом. Передовсім маю сказати вам, що між нашими країнами є дуже давні стосунки, дуже глибока історія. І ви цьому присвятили деякий час сьогодні, щоби віддати належне Анні Київській»,  —  наводить «Європейська правда» його цитату.

Макрон додав, що ця історія ХІ століття демонструє,  наскільки глибоко закорінені відносини між Україною та Францією.

Нагадаємо, 29 травня під час спільної прес-конференції з президентом Франції Еммануелем Макроном глава РФ Володимир Путін заявив про те, що донька князя Ярослава Мудрого Анна  була «русской».

«Освічена французька публіка знає про «русскую» Анну — королеву Франції; молодша дочка нашого великого князя Ярослава Мудрого була дружиною Генріха I і внесла істотний внесок в розвиток Франції, будучи однією із засновниць як мінімум двох європейських династій — Бурбонів і Валуа, — одна з яких до сих пір править в Іспанії», — наголошував Путін.

Український президент Петро Порошенко у своєму зверненні щодо ратифікації угоди про асоціацію відповів жартом, що Путін намагався «вкрасти» Анну  на очах у всієї Європи. Він додав, що Україна була частиною Європи з часів князівства Ярослава Мудрого.

«До речі, з часів давньоукраїнського князя Ярослава Мудрого та його доньки-киянки Анни Ярославни, яку буквально вчора Путін намагався на очах всієї Європи викрасти до російської історії», — сказав глава України.

Макрон «втер носа» Путіну і назвав Анну Київську важливою постаттю українсько-французьких відносин