Суббота, Декабрь 7, 2019
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

МЗС України звинуватив Угорщину у втручанні в політику країни

Т.в.о. голови МЗС України Єгор Божок на зустрічі з послом Угорщини в країні Іштваном Ійдярто висловив стурбованість щодо «імовірного втручання» угорської влади в процес позачергових виборів в Раді. Про це повідомляється на сайті дипвідомства, пише сайт Сьогодні

Зокрема, претензії України пов’язані з нещодавньою зустріччю у Будапешті прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з главою Товариства угорської культури Закарпаття, нардепом від партії Петра Порошенка Василем Брензовичем. Крім того, МЗС звернув увагу на поїздки угорських чиновників на Закарпаття і їхні «публічні заяви агітаційного характеру» в підтримку цього та інших кандидатів на майбутніх виборах в Раду.

У відомстві також повідомили про «своє здивування» щодо неофіційного візиту до Закарпаття глави адміністрації Орбана Гергея Гуяша всупереч рекомендаціям української сторони.

МЗС України назвав ці поїздки «порушенням дипломатичних канонів і духу добросусідства» і попередив про кроки. У відомстві «настійно рекомендували» Угорщині утриматися від дій, які можуть розцінюватися як передвиборна агітація.

Ійдярто викликали на бесіду через висловлювання глави угорського МЗС Петера Сіярто, який зажадав від України повернути угорській громаді у Закарпатті її права. На його думку, людей позбавили прав через українські закони про освіту і державну мову, які порушують європейські стандарти.

Loading...