Четверг, Октябрь 18, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Не повернулись з «Фронту». Куди «розбігаються» соратники Яценюка

Партія, яка тріумфально виграла парламентські вибори у 2014 році, поставила на собі хрест

В своєму останньому розлогому інтерв’ю голова МВС Арсен Аваков дав кілька цікавих меседжів. Фактично він визнав, що проект «Народний фронт» поклав себе на «вівтар реформ» і в електоральному сенсі на ньому можна ставити хрест. Тепер головні бенефіціари цієї політсили обирають шляхи продовження своєї політичної кар’єри. Несподівано високий результат, що показали «фронтовики» в 2014-му, та великий похід в органи влади привели до парламенту велику кількість «ноунеймів» — людей маловідомих, яких вписували в «хвіст» партійного списку задля кількості. Але зрозуміло, що повторне депутатство не світить більшості з нинішніх 81 члена фракції і дехто з них вже і не заперечує, що це їхня перша та остання каденція.

Як не парадоксально, розуміння цього змушує фракцію триматись монолітно. Вона голосує куди більш дисципліновано, ніж соратники по коаліції з Блоку Порошенка. Попри те, що у фракції кілька центрів впливу, інтереси яких часом не збігаються. За весь час лави «фронтовиків» покинув лише київський мажоритарник-мільйонер В’ячеслав Константиновський, який згодом взагалі відмовився від депутатського мандату. Наразі в сторону Олега Ляшка дрейфує близький до Авакова Євген Дейдей, але з фракції йти не поспішає. Загалом керівництву фракції вдається тримати її вкупі. «Мати в нашій фракції власну думку – це дзюрити проти вітру, – каже один з рядових «фронтовиків». – Ми можемо скільки завгодно щось обговорювати, але в кінці бере слово Яценюк і каже – ми голосуємо так і так. В БПП якось з цим демократичніше».

Назад до Юлі


Якщо з майбутнім багатьох рядових «штиків» з «Народного фронту» все зрозуміло, то «важка артилерія» бачить себе в навколовладних розкладах і після 2019-го року. Порошенко зацікавлений тримати цю групу біля себе і в ідеалі отримати її підтримку та ресурси на президентських виборах. Заради цього йдуть перманентні перемовини про велику «партію влади», куди б увійшли і люди Порошенка, і верхівка «Фронту». Там же отримали б свої квоти Володимир Гройсман та Віталій Кличко. Нібито в ході перемовин навіть була узгоджена назва майбутньої «братньої могили» – Європейська народна партія – за аналогією з крупною правоцентристською партією Старого Світу. Але, за словами Авакова, зараз ніяких домовленостей нема і взагалі він не є прихильником варіанту об’єднаної партії. Більш того, один з ключових міністрів заявив, що «здригається», коли чує про єдиного кандидата в президенти, і вважає, що Порошенко має бути лише одним з багатьох кандидатів.

Логіку «фронтовиків» зрозуміти можна: президентські вибори передуватимуть парламентським і очевидно, що багато хто використає президентську гонку для підготовки до парламентської. Безальтернативно вкладатись в перемогу Порошенка – це ставити все на неї, причому без гарантій «віддачі». «Він вважає, що ми маємо підтримати його «за так», а потім розберемось, – жаліється один з лідерів «Фронту». – А так це не працює – ми вже пережили стільки кидків, аби вірити цим обіцянкам». У «Фронті» впевнені, що у разі перемоги Порошенко може вже у новому ранзі переглянути раніше досягнуті домовленості. Якщо ж Порошенко програє, то і формат походу на парламентські нинішнім ключовим гравцям логічніше визначати у проміжку між виборами. Аваков ще досить стриманий у своїх висловлюваннях. А ось окремі «фронтовики», наприклад, мажоритарник з Волині Ігор Гузь, не приховують, що не збираються працювати на другий строк Петра Олексійовича, навіть якщо це буде узгоджено на рівні керівництва. Гузь – приклад тих, хто вже шукає новий партійний дах. Депутат є близьким до популярного на Волині «Укропу». А партія Ігоря Коломойського, скоріш за все, буде працювати проти Порошенка.

«Народний фронт» розсіюється як єврейський народ свого часу по всьому світу, – проводить паралелі політолог Вадим Карасьов. – Частина піде до Порошенка, частина – до Тимошенко, частина – до Ляшка, частина – до «Укропу». Інтерв’ю Авакова можна розглядати як легкий шантаж президента, який має надати гарантії ключовим гравцям збереження їхніх позицій після президентських виборів. Але ж всі розуміють, що ці гарантії не будуть виконані, тому що новий президент сам диктуватиме правила».

Контакти Яценюка та Авакова з головною конкуренткою Порошенка Юлією Тимошенко не приховуються, хоча деталі цих зустрічей утаємничені. Юлія Володимирівна доволі болісно пережила зраду з боку колишніх соратників з «Батьківщини», але, як стверджують в оточенні Тимошенко, – це не той випадок, коли «спалені всі мости». Так можна лише сказати лише про відносини з Олександром Турчиновим, який зблизився з Порошенком і є головним ідеологом об’єднання БПП та «Народного фронту», а його соратниця Вікторія Сюмар відкрито займалася кампанією президентської сили. Щоправда, не зовсім зрозуміло, що саме той же Яценюк може запропонувати лідеру президентських перегонів крім свого шаленого антирейтингу. В запасі у «фронтовиків» є також Володимир Гройсман, який з Яценюком в куди кращих відносинах, ніж з президентом. Якщо вони вдало зіграють на амбіціях прем’єра, який повірив у власну політичну зірку, та простимулюють на участь у президентських перегонах, навіть проходження в другий тур для Порошенка стає надзавданням.


1

Олександр Турчинов та Арсеній Яценюк свого часу пішли від Юлії Тимошенко. Але по-різному

Шляхи відходу

Ще один сценарій та давня ідея-фікс топ-«фронтовиків», якою вони планують пролонгувати своє перебування у владі – зміни до Конституції, що урізають повноваження президента і переносять центр тяжіння в парламент. Порошенко поки пручається, але може стати більш зговірливим ближче до дня «Х», якщо зрозуміє, що шансів переобратись у нього нема.

Політтехнолог Андрій Золотарьов вважає, що конституційними змінами Яценюк и Ко не стільки розраховують залишитись при владі, скільки хочуть убезпечити себе від переслідувань наступної влади.

«Всі розуміють, що у того, хто прийде на зміну Порошенко, не буде іншого політичного ресурсу, окрім тотальної посадки попередників, – вважає Золотарьов. – А брати є за що – один Пашинський чого вартує. На період медового місяця нової влади це забезпечить їй легітимність та підтримку. І Юлія Володимирівна з такими сакральними жертвами церемонитись не буде. Щоб себе убезпечити, вони хочуть внести зміни в конструкцію влади. А там вже можна буде створити новий проект під новими прапорами і якось пропетляти на парламентських виборах. На роки вперед стратегії в них нема – їм просто треба політично і не тільки вижити».

На думку Карасьова, навіть якщо конституційні зміни вдасться провести через парламент, новий президент намагатиметься повернути собі втрачені повноваження. «Дуалізм влади у нас у тому, що реальні повноваження спираються не на конституційні норми, а на адміністративні, силові та фінансові можливості. Тимошенко ж змогла перетягнути на себе ковдру свого часу. Тому всі розмови про конституційну реформу виглядають дивними і не видно стратегії. Така стратегія була у Кучми в 2004-му, коли він уходив і не хотів, аби Ющенко виграв вибори. Тоді поміняли Конституцію, але зараз у нас і так парламентсько-президентська республіка».
7

Не всі лідери «Народного фронту» вже визначились, чи прикривати тили Петра Порошенка
Те, що посада і повноваження, прописані в Конституції, а власне людина, яка обіймає цю посаду, визначає все, в українських реаліях демонструє той же Аваков. Рядовий міністр має величезний неформалізований вплив, в тому числі на сфери, які ніяк не належать до його компетенції. Але такий вплив Арсен Борисович матиме лише за нинішньої системі координат, яка склалася майже ідеально для нього. Пертурбації, пов’язані з виборами, з великою ймовірністю перетворять його нинішню блискучу карету на гарбуза. Це розуміє, і Порошенко, який, за чутками, випереджаючи домовленості «фронтовиків» з Тимошенко та Гройсманом, шантажував їх достроковими виборами у серпні.

Соратники Яценюка намагаються вже зараз розставити запобіжники, які залишаться і після 2019-го року. Тому для «Фронту» такою принциповою була «п’ятирічна» посада уповноваженого з прав людини для Людмили Денисової. Але якщо її працевлаштували, то політична доля інших колег, яких колись випадок звів під дахом «Народного фронту», лишається в тумані. І з якогось моменту кожен з них буде вимушений вирішувати питання політичного виживання самостійно.
Павло Вуєць

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

Крымский мост рухнет уже скоро, инженер вопит о катастрофе: Молчать аморально, трагедия близка

Керченский мост в Крыму скоро развалится, поскольку его опоры были установлены на глины низкой плотности и на пористый ил. Такое мнение высказал израильский инженер Эли Беленсон, передает Politeka со ссылкой на Обозреватель.

По его словам, он долгое время анализировал все документы о ходе строительства моста, и как только о вопиющих нарушениях объявляли в сети, то ранее доступная информация тут же исчезала.

Эксперт считает, что именно геология попрепятствовала нормальному результату, именно из-за несоответствий почвы для строительства моста, его проект отвергла еще советская экспертиза.

«Обычно, серьезные инженерные конструкции, такие как железнодорожные мосты, где предполагаются серьезные нагрузки, принято опирать на твердые грунтовые основания. Для этого бурят или забивают специальные сваи, которые и опираются на эти самые твердые грунты. Если мы обопрем массивную конструкцию на недостаточно твердое основание, отдельные ее части или вся конструкция целиком могут неравномерно просесть, деформироваться и, в конечном результате, разрушиться», — написал блогер.

По словам эксперта, в случае с железнодорожным мостом, недопустимое проседание или деформация могут привести спустя некоторое время к катастрофе — речь будет идти об огромных экономических убытках и человеческих жертвах.

«Советские, а затем и российские ГОСТы, запрещали опирать подобные конструкции на что-либо, кроме твердого скального основания… Даже не на песок. И не на глину. Но, как мы видим из приведенных геоизысканий, на глубине, в которую, согласно планам строительства КМ должны опирать сваи (до 58 метров глубиной) никакого скального основания не обнаружено. Более того, не обнаружено там даже песка. Но и этого мало — даже глину там не обнаружили», — указал эксперт.

По его словам, верхние слои — это ил — рыхлый и пористый, а затем идут пески и супеси различной степени плотности, несколько глинистых вкраплений, а нижний слой, на который, собственно, и опирают сваи моста — полутвердые глины.

«А теперь представьте, что речь идет не просто о почти двадцатикилометровом железнодорожном мосте, с огромными нагрузками и огромной парусностью (шторма, волны, боковой ветер, поезда), а речь идет так же о сейсмически опасной зоне, где регулярно случаются подземные толчки различной силы. Проектировщики нового моста уверяют, что достаточно забить сваи на 58 метров и все будет в порядке, но пригодна ли эта полутвердая глина в качестве основания для опор?» — вопрошает Беленсон.

Ранее требования опирать сваи на скальное основание были прописаны в Строительных нормах и правилах, но позже они странным образом исчезли из документа 17 июня 2017 года.

Он также указал на другой вопиющий нюанс, согласно которому геозыскания перед началом строительства провели некачественно, а выяснилось это, когда мост уже строили полным ходом.

«Проект Керченского/Крымского моста представляется мне потенциально опасным. Предполагать такое и молчать я считаю аморальным. Если я где-то ошибся, то буду рад профессиональному и доказательному опровержению. Будет гораздо хуже, если в результате эксплуатации моста погибнут люди, а я буду знать, что я понимал, что такое может случится, но молчал», — резюмировал эксперт.

Бывший муж Лорак впервые высказался о разводе: Невозможно жить, Я к ней как к ребенку отношусь

Недавно Ани Лорак подала на развод с Муратом Налчаджиоглу, после его измены, передает Politeka.

Певица Ани Лорак так и не смогла простить мужу измену. На днях выяснилось, что Ани все-таки подала на развод. В киевскую нотариальную контору уже пришло письмо от артистки, в котором она перечислила свою недвижимость. Каролина попросила не совершать никаких действий с ее имуществом, так как у нее начался бракоразводный процесс.

Близкие к Лорак до последнего надеялись, что она простит супруга. Ведь Мурат Налчаджиоглу так трогательно поздравил ее с днем рождения в интернете.

«Девочка, которая подарила мне лучший подарок в моей жизни, – Соню, мою безграничную любовь, – написал 41-летний мужчина. – Каролина, дива! С днем рождения, моя бесконечная любовь!»

Первый гражданский супруг певицы не остался в стороне от этого события и прокомментировал эту ситуацию, продюсер Юрий Фалеса, признался, что обеспокоен новостями о разводе Ани.

«Я не думал, что это у них настолько серьезно, – говорит 57-летний Юрий Фалеса. – Все это очень неприятно.

Но если она уже так решила, значит, решила. Жить дальше с человеком, который изменяет, невозможно. Ей изменять нельзя, потому что она – Ани Лорак! И я это говорю не из-за громкого имени, а потому, что найти круче девушку нельзя. Изменил в открытую – вот и получи скандал!»

Несмотря на то, что экс-пара так и не зарегистрировала брак, у Юрия остались о бывшей гражданской жене только хорошие воспоминания. Он считает, что Каролина не заслуживает неуважительного отношения к себе.

При этом он вовсе не собирается возобновлять былые отношения, потому что счастливо женат и воспитывает маленького ребенка.

Также он заметил, что безумно счастлив ведь его жена не певица, а обычный повар. Так, как его жена не из артистического мира, то это автоматически снимает множество проблем. В то же время Юрий всегда готов поддержать Каролину (настоящее имя певицы).

«А Каролину я все равно готов поддержать в трудную минуту. Я сейчас к ней уже больше как к ребенку отношусь, чем как к женщине», — пытается убедить в своей искренности Юрий Фалеса.

Доренко напомнил, как он предлагал решить украинский вопрос 20 лет назад

Российский журналист Сергей Доренко рассказал о том, что ещё 20 лет назад он предлагал сценарий, как решить украинский вопрос, но тогда к его словам никто не прислушался. Как информирует replyua.net со ссылкой на infox.ru, Доренко отметил, что нужно было перенести столицу единого Российского государства из Москвы в Киев, и для этого Северной России нужно было уступить Южной России в этом вопросе.

По мнению Доренко, если бы так произошло, решились бы все проблемы, которые возникли совсем недавно. Донбасс и Крым стали бы российскими уже официально, везде использовался бы русский язык, и между восточными славянами не было бы цивилизованного разрыва.

«Я говорил это двадцать лет назад и не был услышан. А теперь поздно, политические пигмеи, теперь поздно, интеллектуальные карлики», — резюмировал журналист. Кроме того, он отметил, что если бы этот сценарий был в свое время реализован, на территории Российской Федерации сейчас бы проживало около 200 млн славян.