Пятница, 5 марта, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Низка країн світу готують альтернативу мінським угодам щодо Донбасу: заява українського генерала

На сьогодні США, Євросоюз, Китай, Японія, Індія, Бразилія, Канада та Росія готують новий пакет глобальних домовленостей, щоб не допустити глобальних катастроф. У закритому режимі держави ведуть глобальні переговори щодо нового світопорядку, в тому числі щодо бойових дій на Донбасі. Про це «Апострофу» розповів екс-глава Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії Микола Маломуж, пише 24 Канал

Він також уточнив, що в цьому форматі готується дорожня карта щодо України. Генерал припустив, що, можливо, підготовлена за участю міністрів закордонних справ провідних країн світу дорожня карта певною мірою співпадатиме з мінськими угодами. Проте, на переконання Маломужа, це буде зовсім інший формат.

Це реальна програма дій, яка зараз готується і буде затверджена у новому форматі за участю, зокрема Росії. І це буде юридично зобов’язальний документ і програма дій з виконання під егідою керівників головних країн світу і їх уповноважених представників, наприклад, міністрів закордонних справ, міністрів оборони. Тобто це той контингент учасників робочої групи, який ухвалює рішення відповідно до правової позиції країн-учасниць цього формату. І тільки такий формат спрацює, – зазначив екс-глава Служби зовнішньої розвідки України.

Він додав, що новий формат буде схожим на Гельсінські угоди, де ухвалюватимуться всі стратегічні рішення щодо нового світопорядку – це обмеження і контроль глобальних озброєнь, недопущення глобальних контраверсійних сценаріїв між різними блоками, а також вирішення проблем стратегічного, економічного, екологічного і безпекового (виживання людства) характеру.

«І найголовніше – буде створено механізми реалізації не під егідою Тристоронньої контактної групи, яка по суті нічого не вирішує, а в рамках серйозного формату. І в цьому форматі Путін буде критично залежним від усіх домовленостей, тому що там стоятиме питання і перспектив самої Росії. Тому це зовсім інший механізм», – наголосив Маломуж.

Loading...