Вторник, Октябрь 23, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Політичні перспективи Донбасу знаходяться між Альтернативою та Основою — експерт

Зазначив директор аналітичного центру Політика, Микола Давидюк, коментуючи політичні перспективи партій, у випадку мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

«Меседжі найвищих високопосадовців та найвпливовіших політиків типу Турчинова і Порошенка, можуть означати зміну формату переговорів та політичне вирішення проблеми російської агресії на Сході України уже в найближчому майбутньому.

Путін буде намагатись припинити неліквідні для себе військові конфлікти до активної фази своєї президентської кампанії, з метою концентрації фінансового ресурсу, зняття санкцій та створення іміджу переможця. Без тактонічних змін на Сході України, все вище зазначене практично не можливо» — вважає експерт.

«Через це, і в кулуарах і в публічних дебатах обговорюється можливість інтеграції територій, яка за логікою в першу чергу буде військовою, у вигляді деокупації та засудженні вбивць, а потім і політичною — у вигляді демократичних виборів.

Через що варто очікувати ріст локальних політичних проектів та активізації уже існуючих партій та місцевих політичних лідерів різних часів» — вважає політолог.

«Тут насправді й ховається найбільша небезпека, щоб електорат зміг правильно зорієнтуватися і не піддатися на популізм екс-регіоналів, які відсиджувалися весь час у Москві, і приїдуть на бордах і в ТВ-роликах рятувати Донбас.

Виборцям варто буде пам'ятати реальні вчинки, реальних, а не медійних політиків. Хто дійсно захищав область, від окупантів, а хто відсиджувався по кремлівських дачах — здаючи національний інтерес ворогу» — акцентує політолог.

«Регіону варто використати цей шанс і провести реальну чистку та зміну політичних еліт, і відійти від традицій феодальної залежності на робочому місці від власника підприємства і перейти до політики світобачення та захисту персональних інтересів та будівництва майбутнього, а не спекуляцій на минулому.

Енергетичний ринок світу, в наступні 10 років зазнає шалених змін і вугілля уже не буде відігравати ту роль, яку воно відіграє сьогодні.

Друге, жителям регіону варто не забувати, хто саме привів війну і на чиїх руках кров українців. Особливо це важливо пам’ятати у час виборів» — підкреслює Микола Давидюк.

На завершення експерт додав, що саме проукраїнські партії Донбасу, із європейськими цінностями такі як Основа Тарути чи Альтернатива, яку пропонують молоді політики та журналісти на чолі із Фірсовим, насправді зможуть бути корисними та цікавими виборцю, адже самі вони боролись за мир в регіоні і не намагались нажитись на війні, ні фінансово ні політично. Саме такі проекти уособлюють Донбас майбутнього, який матиме шанс знайти себе у нових європейських умовах України, а не ностальгію за Януковичами, яка поверне регіон під тотальний вплив РОСІЇ, корупції та кровопролиття.