Вторник, Октябрь 23, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Саакашвілі зацікавлений в дестабілізації Півдня України — експерт

Мене хвилює хвиля насильства, масовий характер нападів на активістів в Україні. Одеса, Запоріжжя, Кривий Ріг та інші міста «стрясають» новини про резонансні напади на громадських — активістів патріотичних організацій. Цинічність, відкритість та впевненість злочинців інколи просто вражає.

Одеса стала епіценром сумних подій. Так побили активістів Народного руху України, партії Сили людей. Резонансною стала сумна звістка про побиття Катерини Гандзюк.

Є кілька версій чому це відбувається. Перша – це активна позиція молодих українців, які кидають виклик корумпованим ділкам та політикам на місцях, а ті в свою чергу фізично намагаються їх залякати. Друга — певні сили мають завдання — «розгойдати» країну перед виборами. З одного боку це «б’є» по рейтингу президента, з іншого — повністю дискредитує нинішню систему правоохоронних органів. Інші отримують матеріал для критики. Від правоохоронців хочеть бачити теж швидкість розкриття не тільки гучних нападів на активістів, але й тих, які пройшли повз камери об‘єктиви журналістів.

Концентрації збройних нападів на представників патріотичних організацій в умовно, «ватяному» поясі України, не може не привернути увагу впливових міжнародних організацій.

«Сценарій сафарі» на активістів ясний, з іншого боку, чого домагаються самі активісти? Наприклад, в тій же Одесі об’єктами нападок з боку нечисленної групи активістів стали поліція і мерія. Всі їхні вимоги, по суті, зводяться до одного: відставка керівництва. Можна стверджувати, що схема відпрацьовується з регіонів і рухається вгору.

Очевидно, що напередодні президентських виборів 2019 року реалізується сценарій дестабілізації країни. Це вигідно опозиційним силам, особливо проросійським, адже дестабілізація країни – головна мета Путіна. Окрім цього «злі язики» говорять, що дестабілізація може бути вигідна окремим політика, тому ж таки екс-губернатору Одещини Михайлу Саакашвілі. Зараз він за кордоном, практично випав з інформаційного простору, хороша нагода обдумати план повернення.

Саакашвілі при першій-ліпшій можливості буде намагатись повернутися в Україну. Оскільки політичного майбутнього в рідній Грузії він поки не має, кращі, зокрема, можуть бути в Україні.

Раніше від нього чекали повторення «грузинського дива», але все закінчилося декларативними заявами і демонстрацією величезних політичних амбіцій. І сьогодні саме його соратники намагаються будь-якими методами потрапити в український парламент і дати можливість Саакашвіллі повернутись до України.

Саакашвілі — та політична фігура, якій найбільше «на руку» дестабілізація. Зрештою вона потрібна не тільки йому, а й проросійським силам, які прагнуть реваншу. Для Саакашвілі амбіції завжди були і будуть в пріоритеті, а ніж інтереси українців.

Джерело