Суббота, Ноябрь 17, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Справа Манафорта може пролити світло на політичні злочини в Україні, — Томенко

Розслідування щодо колишнього помічника лідера США та екс-політолога Януковича стане в нагоді не тільки американським правоохоронцям, а й Україні. Такої позиції дотримується лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко, повідомляє  Знай.ua

«Справа Манафорта мусить стати предметом аналізу не лише правоохоронних органів США, а й України. Виборчі маніпуляції, підкуп, тіньове фінансування політики – це все було при режимі Януковича й збереглося при Порошенку. Більш того, головні інвестори владарювання Януковича й нині прямі або ситуативні союзники діючої влади», — зазначив політик.

Томенко вважає, що у першу чергу потрібно встановити істину за кількома важливими фактами, приміром, хто з команди Януковича інвестував в ідею Манафорта по створенню образу «антисемітської України». Інакше судді просто не зможуть реально оцінювати стан речей, беручи до уваги тільки ситуацію із Трампом, при цьому ігноруючи Україну.

«Та й не завадило б видання «Повного зібрання бухгалтерської книги Партії Регіонів», особливо напередодні виборів!», — підсумував він.

Як відомо, нещодавно захист Манафорта провів перехресний допит Ріка Гейтса, який в минулому був правою рукою політтехнолога. Тепер Гейтс виступає зірковим свідком сторони обвинувачення. Гейтс розповів суду, що Манафорт наказав йому вчинити шахрайські дії. Це перша кримінальна справа в межах розслідування російського втручання (в американські вибори), яке проводить Міністерство Юстиції США.

69-річний Манафорт не визнає себе винним у банківському та податковому шахрайстві. 46-річний Гейтс в лютому уклав угоду із прокурором, визнавши два звинувачення у брехні ФБР та змові. Справа пов’язана із консультуванням, яке пара (Манафорт та Гейтс) проводили для проросійськи налаштованих політиків з України.