Пятница, Август 17, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

США можуть схилити Україну до примирення з РФ – експерт

Президенту Петру Порошенку не варто дуже радіти за результати поїздки до Сполучених Штатів. Ситуація може скластися так, що за ініціативою Америки Україні доведеться примиритися з Росією.

Про це Gazeta.ua говорить політолог Вадим Карасьов.

«Порошенко розглядає результати поїздки до США як демонстрацію потужної підтримки західних партнерів. Але дуже радіти не варто. Зустріч Порошенка із Трампом була незапланована. Хоча розмова була досить відкрита і дружелюбна. З часом США можуть схилять Україну до примирення з РФ. До України обіцяв приїхати Рекс Тіллерсон (державний секретар США. – Gazeta.ua), а не Майк Пенс(віце-президент США. – Gazeta.ua). Віце-президент завжди були кураторами України. А зараз Пенс майже відсторонений від зовнішньополітичної розробки нових принципів команди Трампа. Тіллерсон відповідальний за формулювання принципів політиків США щодо Росії в контексті зближення. Значить візит Тіллерсона в Україну Трамп розглядає як частину відносин з Росією. Далі захоче зменшити напругу між РФ і Україною, закликатиме до примирення».

Західні партнери відмовляться допомагати, якщо не бачитимуть змін всередині України:

«Зараз український уряд має звернути більше увагу на ситуацію в країні – проведення реформ, боротьбу з корупцією. Бо через не подолання цих проблем, у західних партнерів завжди є відмазка не давати допомоги. Головний ворог всередині, а не зовні».

США можуть схилити Україну до примирення з РФ – експерт