Вторник, Август 21, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Терміново: в Кабміні полетіла голова недоторканного міністра, Захід не допоміг

Міністра фінансів України Олександра Данилюка звільняють. Відповідне подання підписав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Як передає Politeka, про це очільник уряду сам повідомив у Facebook.

«Підписав подання до Верховної Ради на звільнення з посади Міністра фінансів Олександра Данилюка. Після спровокованого ним конфлікту на засіданні Уряду він дозволив собі дії, які, на мій погляд, несумісні з подальшим перебуванням на посаді члена Кабінету Міністрів», – написав прем’єр.

Гройсмана образило й те, що Данилюк виніс конфлікт і на міжнародний рівень.

«Поширення викривленої інформації серед наших міжнародних партнерів напередодні важливих для України перемовин з ЄС могло поставити під загрозу їх результати», – зазначив глава уряду.

Прем’єр також аргументував звільнення політика.

«На жаль, Олександр Данилюк не вніс коректив у вибрану ним лінію поведінки і після обговорення цієї ситуації з членами урядової команди. Тому я не бачу можливості для нього і далі залишатись в її складі і прошу народних депутатів підтримати моє подання», – зазначив Гройсман.

Прем’єр також зауважив, що питання зміни очільника Міністерства фінансів має бути вирішено невідкладно.

Нагадаємо, прем’єр-міністра України Володимир Гройсман та міністра фінансів Олександр Данилюк посварилися 23 травня на закритій частині засідання Кабміну. Конфлікт стався через те, що Кабмін вже два роки не стверджує заступника Данилюка.

Відомо, що Данилюк в досить ультимативній формі зажадав призначити собі п’ятого заступника, подання на якого вже є. У відповідь Гройсман в жорсткій манері заявив, що робити цього він не буде. Данилюк в свою чергу сказав, що нехай в такому випадку на нього самого готують подання на відставку.

Свої заступником Данилюк намагався призначити Яну Бугрімова, яка зараз очолює Департамент податкової політики Мінфіну.

Згодом очільник Мінфіну вирішив поскаржитися на Гройсмана міжнародним партнерам України. Данилюк навіть написав листа до G7 з наміром нібито «уникнути двозначності та маніпуляцій» у його протистоянні з Володимиром Гройсманом.

А згодом у МВФ написали Гройсману листа, в якому попередили про можливу відмову в наданні нашій країні чергового траншу в зв’язку з претензіями МВФ до роботи українського уряду.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

Терміново: в Кабміні полетіла голова недоторканного міністра, Захід не допоміг