Суббота, 8 августа, 2020
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Тимошенко пообіцяла «посадити» трьох друзів Порошенка

Одразу після виборів Юлія Тимошенко планує «посадити» трьох друзів Петра Порошенка. Про це Тимошенко заявила на зустрічі з Федерацію роботодавців України та Об’єднанням роботодавців «Україна: світові виклики, глобальні зміни» у Києві, пише РБК-Україна

За словами Тимошенко, таку обіцянку Порошенко давав під час інавгурації, але за 5 років так і не спромігся виконати.

«Якщо так Господь і народ вирішить і я зможу перемогти, то я виконаю зобов‘язання, яке взяв президент на перших порах і посаджу трьох його друзів», — запевнила лідер «Батьківщини».

За словами кандидата в президенти України, судова гілка влади буде «незалежним від політичних впливів дієвим інструментом в боротьбі з корупцією».

Саме такий принцип існування системи судочинства закладений в Новій Конституції України, заявила політик.

Водночас вона переконана, що анонсований, але так і не виконаний нинішнім президентом підхід колишнього прем’єр-міністра Сінгапуру Лі Куан Ю, який пропонував для боротьби з корупцією «посадити трьох друзів», має бути доповнений докорінними змінами правоохоронної системи.

«Якщо залишиться система, за якої одна людина ухвалюватиме рішення: кого стратити, а кого милувати, — це означатиме відсутність системи управління. На системному рівні треба встановити баланси і противаги, ефективну систему контролю судочинства. Ця система не може діяти фрагментарно, вона має функціонувати, як єдиний механізм, який не допустить таких наслідків»,— наголосила лідер «Батьківщини».

До того ж Тимошенко зауважила, що у випадку ухвалення Нової Конституції на всеукраїнському референдумі, «президент більше ніколи не впливатиме на суди».

Loading...