Четверг, 4 марта, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Тимошенко заявила, що має план оптимізації держборгу, у якому немає жодної копійки її уряду

Лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко одним із головних завдань нової влади назвала задачу вибратися з боргової ями, у яку нинішня влада загнала країну. Передбачається, що механізмом вирішення проблеми стане оптимізація державного боргу.  Про це політик заявила під час прес-конференції у Чернівцях, повідомляє прес-служба «Батьківщини», 24 канал

«За 4,5 роки президентства Порошенка Україна накопичила зовнішніх і внутрішніх боргів стільки, що ще трохи і він дорівнюватиме річному ВВП України. За 27 років не було ще такого, щоб відношення державного і прирівняного боргу до ВВП становило 84%», – обурилася Тимошенко.

Вона зауважила, що сьогодні 32% видатків бюджету – на обслуговування та повернення боргу на 2019 рік. Це 419 мільярдів гривень, які не підуть на освіту чи на охорону здоров’я, наголосила Тимошенко.

Відтак, лідерка «Батьківщини» пояснила, як поводитися з цим боргом – відсоткова ставка державних запозичень має відповідати рівню європейських – під 3% річних, а не під 13%, як зараз.

Середня ставка обслуговування боргу – 13% річних. У світі немає такого, щоб держава під 13% запозичувала. Максимум під 1-2%. У сусідній Польщі, наприклад, 3%. Вище керівництво держави створює корумповану модель, яка формує держборг під 13% річних. Це означає, що побудована фінансова піраміда витягування фінансових ресурсів з держбюджету,
– стверджує Тимошенко.

З огляду на це, політик заявила, що першим її вчинком буде оптимізація держборгу, «не більше, ніж під 3% річних».

Тимошенко також заявила, що наразі влада виправдовується тим, що це нібито борги, які взяла лідерка «Батьківщини», перебуваючи при владі. Але політик заявила, що «у сьогоднішній структурі як зовнішнього, так і внутрішнього боргу, немає жодної копійки, яку запозичав би мій уряд».

 

Loading...