Среда, 20 января, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Україна має намір розірвати близько 40 договорів з РФ

Україна припинила дію 48 двосторонніх договорів з Росією. Найближчим часом планується припинення ще близько 40 договорів, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі ток-шоу «Право на владу», пише «ZN.UA» 

«Ми за останній час «вбили» 48 двосторонніх договорів… Наступна порція буде дуже скоро, близько 40 договорів. Ми досконально переглядаємо нашу договірну базу», — сказав він.

За його словами, зокрема, припинить свою дію договір «Про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ».

Зазначимо, що МЗС підготувало документи для розірвання договору про дружбу з Росією ще в серпні. Тоді Клімкін заявив, що «ні про який договір не може бути й мови», оскільки «Російська Федерація порушувала документ від початку його дії».

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Російською Федерацією та Україною («Великий договір»), в якому закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов’язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного, був підписаний у 1997 році. У 2008 році угода була автоматично продовжена на 10 років. Тобто в цьому році закінчується термін дії договору.

Клімкін також анонсував санкції проти РФ за агресію в Керченській протоці. Однак він не став розкривати деталі і повідомляти, які держави мають намір посилити санкційне тиск на Кремль.

Loading...