Воскресенье, 9 мая, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Україна сама дає підстави Заходу для пом’якшення санкцій проти Росії, – експерт

ЄС не готовий продовжувати санкційний тиск на Росію, зокрема у зв’язку із незаконними виборами в ОРДЛО. А Україна сама дає підстави Заходу для зміни риторики по відношенню до санкцій.  Про це 24 каналу розповів співголова громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов.

Коли в Європарламенті розглядали резолюції про ситуацію в Азовському морі і погрози з боку Росії, паралельно в Києві проходило спільне засідання україно-російської комісії про квотування вилову риби в тому ж Азовському морі. Цим ми даємо підстави ЄС вважати, що Росія – не агресор. По-друге, розглянути питання доцільності продовження санкцій,
– наголошує Дмитро Снєгирьов.

США, за його словам, також навряд чи посилюватимуть санкції проти Росії після виборів в ОРДЛО. Хоча Росія проігнорувала попередження Вашингтону про незаконність виборів. Тому США повинні продемонструвати щось у відповідь. Навіть якщо санкції посилять, говорити про їх ефективність поки складно.

Водночас, на думку фахівця, Росія продовжуватиме агресію проти України, і санкції її не зупинять. Москва вже заявила, що визнає квазівибори в ОРДЛО.

Москва чітко йде на загострення ситуації на Донбасі. Кремль не просто визнає результати незаконних виборів в ОРДЛО. Мовиться про легітимізацію псевдореспублік, їх визнання. Перший крок Росія до їх визнання зробила тоді, коли запропонувала запросити на Радбез ООН представників окупаційних адміністрацій, коли розглядали питання незаконності виборів, – підкреслив Дмитро Снєгирьов.

Loading...